Hızlı RFQ’dan Dönüştür ile E-İhale Oluştur

Teklif topladığınız Hızlı RFQ süreçlerinden E-İhale oluşturabilirsiniz.

Bir Hızlı RFQ’dan E-İhale oluşturmak için RFQ/E-İhale başlığı altında Hızlı RFQ içerisinde yer alan Hızlı RFQ Listesi menüsüne tıklanmalıdır.

Sadece Kapalı ve Tamamlandı durumunda yer alan süreçlerden E-İhale oluşturulabilmektedir.

Filtreleme Durum alanından Kapalı veya Tamamlandı durumuna geçmiş süreçler listenebilir.

Filtrelenen listede işlem kolonu altından İhaleye Dönüştür ikonuna tıklanarak istenen Hızlı RFQ süreci ihaleye dönüştürülebilir.

Açılan pencerede gerçekleştirmek istenilen e-ihale tipi seçilebilir.

Kalem bazlı bir İngiliz ihale tipi için Nitelikli Seçim, genel toplamlı bir İngiliz ihale tipi için Genel Toplamlı seçeneği işaretlenerek Sonraki butonuna tıklanmalıdır.

Bir sonraki adımda pencerede karşılaşılan uyarı onaylanarak ihale oluşturulabilir.

İhale sayfasında 5 adımlı bir süreç karşımıza çıkar. Genel bilgiler adımında;

Açılan İhale Oluşturma sayfasında aşağıdaki bilgiler Hızlı RFQ verilerinden gelir;

İhalenin Başlığı: Hızlı RFQ nun oluşturulmasında kullanılan alandır ve değişiklik yapılabilmektedir.

Şirket: İşlemi yapan kullanıcının tanımlı olduğu şirket otomatik olarak yansır.

Yetkili Kişi: İşlemi yapan kullanıcının bilgileri ilgili alana otomatik olarak yansımaktadır. Şirkete bağlı kullanıcılar listelenir ve yetkili değişikliği yapılabilir.

Şirket İçi Not: Şirkete bağlı kullanıcılar ile paylaşılmak üzere hızlı RFQ’ya girilen bilgiler gelmektedir ve değişiklik yapılabilmektedir.

Tedarikçiye Not: Tedarikçiler ile paylaşmak üzere Hızlı RFQ’da girilen bilgiler gelmektedir ve değişiklik yapılabilmektedir.

Teklif Yönü: Teklif yönü seçiminin yapıldığı alandır. Hızlı RFQ’da seçilen teklif yönü otomatik gelir ve değişiklik yapılamaz.

Para Birimi: Şirkete tanımlı olan para birimlerinden ihalenin para biriminin belirlendiği alandır.

Süreç Ayarları adımına geçmek için Sonraki butonu tıklanmalıdır. İşlem tamamlandığında otomatik olarak Kurulum durumunda bir E-İhale süreci yaratılmaktadır. Ekranın sağ üst bölümünde sistemde referans alınan doküman olan RFQ ID numarası görüntülenecektir. Üzerine tıklandığında ihaleye dönüştürülen Hızlı RFQ’ya ait Teklif Analizi sayfasına ulaşılabilir.

Süreç Ayarları adımı hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-İhale - Süreç Ayarları
E-İhale - Süreç AyarlarıBir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Süreç Ayarları sayfasının tamamlanması sürecin ikinci adımıdır. Süreç Ayarları adımına geçmek için Genel Bilgiler adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. Bu adımda Kurulum durumun…

Kalem Bilgileri adımına geçmek için Sonraki butonu tıklanır. Bu adımda Hızlı RFQ’da kullanılan kalem bilgileri otomatik olarak gelir. Bu alanda değişiklik yapılamaz.

Rezerv fiyat düzenlemeleri için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-İhale Oluştur - Kalem Bilgileri - Rezerv Fiyat Eklenmesi
E-İhale kurulum aşamasında, Kalem Bilgileri sayfasında E-İhale sürecinizi rezerv fiyatlı olarak düzenleyebilirsiniz. Rezerv fiyat, tedarikçilerin belirli bir hedef fiyata ulaştıkları takdirde Önde Geride, Sıralama ve benzeri paylaştığınız rekabet bilgilerini görüntüleyebilecekleri bir ihale modelid…

Tedarikçi Listesi adımına geçmek için Sonraki butonu tıklanır. Bu adımda Hızlı RFQ’ya teklif veren tedarikçiler otomatik olarak gelir. Yeni bir tedarikçi eklemek mümkün değildir ancak ihaleden tedarikçiyi çıkarmak mümkündür. Promena Tedarikçi Ağı'ndan Hızlı RFQ sürecine eklediğiniz tedarikçiler E-İhale aşamasına dahil edilebilmektedir.

Tedarikçi Listesi adımı hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-İhale - Tedarikçi Listesi
E-İhale - Tedarikçi ListesiBir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Tedarikçi Listesi sayfasının tamamlanması bir E-İhale süreci oluşturmak için dördüncü adımdır. Tedarikçi Listesi adımına geçmek için Kalem Bilgileri adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmı…

Belgeler adımı hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-İhale - Belgeler
E-İhale - BelgelerBir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Belgelersayfasının tamamlanması sürecin beşinci adımdır. Belgeler adımına geçmek için Tedarikçi Listesi adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. Belgeler alanı oluşturulan sürece ait dok…

Yönetim adımı hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-İhale - Yönetim
E-İhale - YönetimYönetim sayfası bir E-İhale sürecinin takip edildiği ve yönetildiği sayfadır. Yönetim sayfasına geçmek için Özet sayfasında sağ üst bölümde yer alan Yönetim butonu tıklanabilir. Ek olarak, E-İhale Listesi menüsünde yer alan Yönetim ikonuna tıklanarak sürecin Yönetim sayfasına ulaşıl…