E-İhale - Tedarikçi Listesi (4. Adım)

Bir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Tedarikçi Listesi sayfasının tamamlanması bir E-İhale süreci oluşturmak için dördüncü adımdır.

Tedarikçi Listesi adımına geçmek için Kalem Bilgileri adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır.

Tedarikçi Listesi sayfası ilgili sürece davet edilecek tedarikçilerin eklendiği adımdır. Bu aşamada tedarikçi listesinde yer alan firmaları sürece ekleyebilirsiniz.

Tedarikçileri sürece davet etmek için Ekle butonu tıklanmalıdır.

Açılan pencerede tedarikçi listenizde yer alan tüm firmaları görüntüleyebilirsiniz. Ekranın sol bölümünde yer alan arama bölümü sayesinde belirli kriterlere göre arama yapabilirsiniz.

Arama Alanı: Tedarikçi adı ve vergi numarası girişi yaparak arama yapabilmenizi sağlar.

· Tedarikçi Durumu: Şirketiniz için oluşturulmuş tedarikçi durum yapısına göre arama yapabilirsiniz.

· Kategoriler: Tanımlı şirket kategori listesine göre arama yapabilirsiniz. Kategoriler Alanı manuel giriş yapmanıza ve tanımlı kategori ağacından seçim yapmanıza olanak verir.

· Kategori Durumu: Tedarikçilerinizin bağlı oldukları satın alma kategorilerinde sahip oldukları durum bilgisine bağlı arama yapılmasını sağlar.

· Ülke/Eyalet/Şehir Seçimi: Tedarikçilerinizin kayıtlı oldukları lokasyonlara göre arama yapılması için kullanılır.

Marka: Alıcı firmaların tanımlı ürünleri için oluşturmuş olduğu markalar tedarikçilere tanımlanabilir. Marka filtresi ile ilgili markayı yazarak marka ile ilişkili tedarikçileri listeleyebilirsiniz.

İstenen alanlar için seçim veya giriş yapıldıktan sonra filtrenin üst bölümünde yer alan Ara butonu tıklanmalıdır. Birden fazla filtre aynı anda uygulanabilir.

Tedarikçi bilgileri alanında firma adı, tedarikçi durum bilgisi, adres bilgisi ve tanımlı olduğu kategoriler kategori durum bilgisi ile yer almaktadır.

Kullanıcılar alanında tedarikçi kartına tanımlı kullanıcılar listelenmektedir.

Belirlediğiniz tedarikçiyi sürece eklemek için, ilgili tedarikçiyi satır başındaki kutucuğa tıklayarak seçmeniz ve Kullanıcılar kolonundan sürece davet edilecek tedarikçi kullanıcısının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Gerekli seçimler sağlanarak sayfanın alt bölümünde yer alan Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz. Filtreleme sağlayarak bir çok farklı tedarikçiyi eklemek istemeniz durumunda pencerenin kapanmaması için Kaydet ve Yeni Ekle butonuna tıklayabilirsiniz. Yapılan değişiklikleri kaydetmeden çıkmak için İptal butonuna tıklayabilirsiniz.

İhaleye davet edilen tedarikçiler için kalem bazında bir başlangıç fiyatı verilebilir ya da ağırlıklandırma yapılabilir.

Başlangıç Fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Başlangıç Fiyatı Tanımlanması
E-İhale - Başlangıç Fiyatı TanımlanmasıTedarikçilerinizin E-İhale süreçlerinizde başlayacağı fiyat seviyesini Başlangıç Fiyatı özelliği ile belirleyebilirsiniz. İşlem için, süreç detaylarına Tedarikçi Listesi adımında Başlangıç Fiyatı sekmesine tıklayabilirsiniz. Başlangıç fiyatı, Hızlı RFQ’dan dönü…

Ağırlıklandırma hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Ağırlıklandırma Tanımlanması
E-İhale - Ağırlıklandırma TanımlanmasıAğlırlıklandırma özelliği E-İhalede tedarikçilerin belirlenen kalemlerinde hem yüzdesel hem de tutarsal olarak avantaj ya da dezavantajlı ağırlıklandırma yapılabildiği alandır. İşlem için, süreç detaylarına Tedarikçi Listesi adımında Ağırlıklandırma sekmesine tı…

Genel Bilgiler sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Genel Bilgiler
E-İhale - Genel BilgilerBir E-İhale süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Genel Bilgiler sayfasının tamamlanması sürecin birinci adımdır. RFQ/E-İhale başlığı altında E-İhale içerisinde yer alan E-İhale Oluştur menüsüne tıklandığında açılan sayfada 5 kurulum adımı görüntülenebilir. Süreç kurulumu i…

Süreç Ayarları sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Süreç Ayarları
E-İhale - Süreç AyarlarıBir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Süreç Ayarları sayfasının tamamlanması sürecin ikinci adımıdır. Süreç Ayarları adımına geçmek için Genel Bilgiler adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. Bu adımda Kurulum durumun…

Kalem Bilgileri sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Kalem Bilgileri
E-İhale - Kalem BilgileriKalem Bilgileri sayfasını sürecin üçüncü adımıdır. Kalem Bilgileri adımına geçmek için Süreç Ayarları adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. İhaledeki kalemleri belirleyebilmek için Ürün oluşturmak için Ürün Seç ve Ürün Ekle butonları kull…

Belgeler sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Belgeler (5. Adım)
E-İhale - Belgeler (5. Adım)Bir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Belgelersayfasının tamamlanması sürecin beşinci adımdır. Belgeler adımına geçmek için Tedarikçi Listesi adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. Belgeler alanı oluşturulan süre…