E-İhale - Genel Bilgiler (1. Adım)

Bir E-İhale süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Genel Bilgiler sayfasının tamamlanması sürecin birinci adımdır.

RFQ/E-İhale başlığı altında E-İhale içerisinde yer alan E-İhale Oluştur menüsüne tıklandığında açılan sayfada 5 kurulum adımı görüntülenebilir.

Süreç kurulumu için gerekli tüm adımlar sırası ile takip edilerek tamamlanmalıdır. Genel Bilgiler alanında doldurulması gereken alanlar kırmızı yıldız işareti ile belirtilmiştir. Belirtilen alanların eksik olması durumunda bir sonraki adıma geçilemez.

Başlık: Teklif konusunun başlığıdır. Listeleme ekranlarında ve e-posta duyurularında ilgili alanda tanımlanan başlık kullanılmaktadır.

Şirket: İşlemi yapan kullanıcının tanımlı olduğu şirketler ilgili alanda listelenir. Kullanıcıların 1 adet şirket için yetkisi bulunduğu durumlarda ilgili alanda tek şirket bilgisi yer alır ve ilgili şirket varsayılan olarak seçilidir.

Yetkili Kişi: İşlemi yapan kullanıcının bilgileri ilgili alana otomatik olarak atanmaktadır. Şirkete bağlı kullanıcılar listelenir ve yetkili değişikliği yapılabilir.

Organizasyon Birimi: İşlemi yapan kullanıcının bağlı olduğu şirket organizasyon birimi otomatik olarak atanmaktadır.

Şirket İçi Not: Şirkete bağlı kullanıcılar ile paylaşılmak üzere bilgi girişi yapılan alandır. Bu alana yazılan notlar tedarikçiler tarafından görüntülenemez.

Tedarikçiye Not: Tedarikçiler ile paylaşmak üzere bilgi girişi yapılan alandır. Bu alana yazılan notlar tedarikçiler tarafından görüntülenebilir.

Teklif Yönü: Teklif yönü seçiminin yapıldığı alandır. Satın Alma süreçleri için “Aşağı”, Satış süreçleri için “Yukarı” seçimi yapılmalıdır.

Para Birimi: Şirkete tanımlı olan para birimlerinden ihalenin para biriminin belirlendiği alandır.

Bir sonraki adım olan Süreç Ayarları adımına geçmek için Sonraki butonu tıklanır.

Bu adımda Kurulum durumunda bir E-İhale yaratılmaktadır. Yaratılan her süreç için sistem tarafından tekil bir ID numarası atanır.

Ekranın sağ alt bölümünde yer alan Önceki butonu bir önceki adıma dönmek için kullanılır. Tamamlanan adımlar arasında geçiş yapmak için “Adımlar Takip Çizgisi” üzerinde ilgili adımın başlığı tıklanabilir.

Kurulum durumunda bir süreç oluştuğunda E-İhale Listesinde görüntülenebilmektedir.

Süreç Ayarları sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Süreç Ayarları
E-İhale - Süreç AyarlarıBir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Süreç Ayarları sayfasının tamamlanması sürecin ikinci adımıdır. Süreç Ayarları adımına geçmek için Genel Bilgiler adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. Bu adımda Kurulum durumun…

Kalem Bilgileri sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Kalem Bilgileri
E-İhale - Kalem BilgileriKalem Bilgileri sayfasını sürecin üçüncü adımıdır. Kalem Bilgileri adımına geçmek için Süreç Ayarları adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. İhaledeki kalemleri belirleyebilmek için Ürün oluşturmak için Ürün Seç ve Ürün Ekle butonları kull…

Tedarikçi Listesi sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Tedarikçi Listesi
E-İhale - Tedarikçi ListesiBir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Tedarikçi Listesi sayfasının tamamlanması bir E-İhale süreci oluşturmak için dördüncü adımdır. Tedarikçi Listesi adımına geçmek için Kalem Bilgileri adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmı…

Belgeler sayfası hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-İhale - Belgeler
E-İhale - BelgelerBir E-İhale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Belgelersayfasının tamamlanması sürecin beşinci adımdır. Belgeler adımına geçmek için Tedarikçi Listesi adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır. Belgeler alanı oluşturulan sürece ait dok…