Değerlendirme Takip

Bir değerlendirme formunun takibini sağlamak, değerlendirici yetkililere hatırlatma yapmak ve son durumunu görüntülemek için, ekranın sol tarafında Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Performans Yönetimi menüsü içerisinde yer alan Değerlendirme Takip butonuna tıklanmalıdır.

Bir değerlendiriciye, değerlendirmesi gereken bir formu olduğunun mail ile bildirilmesi için yayınlanma maili gönderilmelidir. Bir Değerlendirme Formu’nu yayınlamak için ilgili değerlendirme formunun bulunduğu satırın sol tarafındaki kutucuk işaretlenir ve Yayımla butonuna tıklanır.

Butona tıklandığında açılan pencerede;

· Açıklama: Değerlendirici kullanıcıya iletilmek istenen ek notların iletilebileceği alandır. Zorunlu değildir.

· Dil: Değerlendirme mail bilgilendirmesinin hangi dilde gönderileceği seçilmektedir. Gönder butonuna tıklanarak işlem tamamlanabilir.

Yanıtlanmayan formlar için Değerlendirme Durumu kolonu altından takip sağlanabilmektedir.

Cevaplanmış bir değerlendirme formunu yeniden cevaplanmasını sağlamak için ilgili satırın solunda İşlem kolonu altında bulunan Yeniden Cevaplandır ikonuna tıklanmalıdır ancak Değerlendirme Sürecinde durumunda olmayan formlara ait cevaplar değiştirilemez, bu nedenle bitiş tarihi geçmiş formlar yeniden cevaplanamamaktadır.

Henüz formları cevaplamayan değerlendiricilere, değerlendirmeleri gereken formlar olduğunu hatırlatmak için hatırlatma maili göndermelidir. Hatırlatma göndermek için ilgili değerlendirme formunun solunda bulunan kutucuk işaretlenir ve Hatırlat butonuna tıklanmalıdır.

Butona tıklandığında açılan pencerede;

· Açıklama: Değerlendirici kullanıcıya iletilmek istenen ek notların iletilebileceği alandır. Zorunlu değildir.

· Dil: Değerlendirme mail bilgilendirmesinin hangi dilde gönderileceği seçilmektedir. Gönder butonuna tıklanarak işlem tamamlanabilir.

Takip sayfasında, Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanarak istenen değerlendirme listelerine ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme yapılabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen form şablonlarına ait değerlendirme form ID, değerlendirme form adı, değerlendirici, değerlendirme dönemi ya da tarih gibi detaylar girilerek ve Ara butonuna tıklanarak ilgili formlara ulaşılabilir.

TPYS Ayarlar sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

TPYS Ayarlar
TPYS AyarlarTedarikçi Performans Yönetimi, alıcı firmaların tedarikçilerinin performanslarını ölçmek ve yönetmek için kullandığı bir iş uygulamasıdır. Tedarikçi yönetim uzmanları tarafından masrafları, riskleri azaltmak ve sürekli gelişimi mümkün kılmak adına uygulanmaktadır. Promena, Tedarikçi Perf…

Değerlendirme Form Şablonları sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Değerlendirme Form Şablonları
Değerlendirme Form ŞablonlarıTedarikçilerin değerlendirilme işlemlerinde ilk adımda TPYS ayarlar üzerinden gerekli parametrelerin eklenmesi sonrası değerlendirme yapılacak olan formların oluşturulması gerekmektedir. Değerlendirme form şablonu oluşturabilmek adına ekranın sol tarafında Tedarikçi Yöne…

Değerlendirme Form Listesi sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Değerlendirme Form Listesi
Değerlendirme Form ListesiBir Değerlendirme Formu oluşturmak veya mevcut Değerlendirme Formlarını görüntülemek için ekranın sol tarafında Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Performans Yönetimi menüsü içerisinde yer alan Değerlendirme Form Listesi butonuna tıklanmalıdır. Açılan sayfada, Filtre satırı…

Değerlendirme Sonuçları sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Değerlendirme Sonuçları
Değerlendirme SonuçlarıDeğerlendirme formlarının sonuçlarını görüntülemek için ekranın sol tarafında Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Performans Yönetimi menüsü içerisinde yer alan Değerlendirme Sonuçları butonuna tıklanmalıdır. Açılan sayfada değerlendirme sonuçlarına ilişkin bilgiler listelenmek…