Değerlendirme Form Listesi

Bir Değerlendirme Formu oluşturmak veya mevcut Değerlendirme Formlarını görüntülemek için ekranın sol tarafında Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Performans Yönetimi menüsü içerisinde yer alan Değerlendirme Form Listesi butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada, Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanarak istenen değerlendirme listelerine ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme yapılabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen form şablonlarına ait değerlendirme form adı, dönem, durum, şablon ya da tarih gibi detaylar girilerek ve Ara butonuna tıklanarak ilgili formlara ulaşılabilir.

Yeni bir değerlendirme formu oluşturabilmek için ekranın sağ üst tarafında yer alan Ekle butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada kırmızı yıldız ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur. İlgili alanlar doldurulduktan sonra Kaydet butonuna basılmalıdır.

· Adı: Değerlendirme formunun adının girileceği alandır.

· Dönem: Alıcının altında tanımlı olan TPYS ayarlarında belirtilen dönemler arasından seçim yapılan alandır.

· Satınalma Kategorisi: Tedarikçilerin değerlendirileceği kategorilerin seçildiği alandır.

· Şablon: Değerlendirme formunun oluşturulacağı şablonun seçildiği alandır. Bu alana yalnızca Değerlendirme Form Şablonları sayfasında Etkin durumunda olan şablonlar listelenir.

· Başlangıç Tarihi: Değerlendirmenin ne zaman başlayacağının belirtildiği alandır.

· Bitiş Tarihi: Değerlendirmenin ne zaman biteceğinin belirlendiği alandır.

· Ağırlık: Formun sahip olacağı ağırlık bilgisinin girildiği alandır.

· Açıklama: Değerlendirme formu ile ilgili açıklamanın yazılacağı alandır.

Değerlendirme formuna tedarikçi ve değerlendirici eklemek için listede İşlem kolonu altında ilgili satırda bulunan Detay ikonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada form içerisine eklenecek olan tedarikçiler ve değerlendirici kullanıcılar belirlenmektedir. Ekranın sol üst bölümünde yer alan Ekle butonuna tıklanarak tedarikçiler, sorular ve değerlendiriciler forma eklenebilir.

Açılan pencerede süreci tamamlamak için gerekli üç adım görüntülenebilir.

İlk adımda değerlendirilecek tedarikçilerin seçiminin yapılması gerekmektedir. Sayfada tedarikçinin şirket ünvanı, durumu, VKN’si, ID’si, Ülke Şehir bilgileri görüntülenebilir. Sağ üst tarafta bulunan “Durum Seçiniz” alanında seçilen duruma göre tedarikçiler filtrelenebilir.

İlerlemek için en az bir tedarikçi girilmelidir Sonraki butonuna basıldığında bir sonraki adım olan Soru Seçimi adımına geçilir.

Bu sayfada değerlendirilmek istenen tedarikçinin, değerlendirici tarafından hangi bazda değerlendirileceği belirlenir:

· Form Bazında: Değerlendiricinin, tedarikçiyi değerlendirme formunda bulunan bütün kriterler ve bütün sorularla değerlendirmesi adına seçilmelidir.

· Kriter Bazında: Formlarda bulunan kriterler listelenmektedir. Bu alanda değerlendiricinin, değerlendirilmesi istenen kriterler seçilebilir. En az bir kriter seçilmelidir.

· Soru Bazında: Değerlendirme formlarında yer alan sorular listelenmektedir. Bu alanda değerlendiricinin, değerlendirilmesi istenen sorular seçilebilir. En az bir soru seçilmelidir.

Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra sayfanın sağ alt tarafında bulunan Sonraki butonuna tıklanarak bir sonraki aşama olan Değerlendirici Seçimi sayfasına geçilebilir. Önceki butonuna tıklandığında ise Tedarikçi Seçimi sayfasına geri dönülmektedir.

Son butonuna tıklanarak sayfa kapatılmaktadır.

Seçim yapıldıktan sonra sayfanın sağ alt tarafında bulunan Öncekibutonuna tıklandığında Tedarikçi Seçimi sayfasına geri dönülebilir.

Sonraki butonuna tıklandığında ise Değerlendirici Seçimi sayfasına geçilmektedir. İlgili sayfadan alıcı şirket altında tanımlı bütün kullanıcılar görüntülenebilir. Ekranın üst tarafında bulunan Organizasyon birimi seçiniz alanından kullanıcılar organizasyon birimine göre filtrelenebilir.

Promena sisteminde tanımlı olmayan herhangi bir alıcı yetkilisine formu yönlendirebilmek için sayfanın alt tarafında bulunan “E-posta Adresi” alanına değerlendiricinin e-postası eklenebilir. İlgili yetkililer için sisteme girişte kullanılması gereken herhangi bir kullanıcı adı ya da şifre bilgisi istenmeyecektir.

TPYS Ayarlar sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

TPYS Ayarlar
TPYS AyarlarTedarikçi Performans Yönetimi, alıcı firmaların tedarikçilerinin performanslarını ölçmek ve yönetmek için kullandığı bir iş uygulamasıdır. Tedarikçi yönetim uzmanları tarafından masrafları, riskleri azaltmak ve sürekli gelişimi mümkün kılmak adına uygulanmaktadır. Promena, Tedarikçi Perf…

Değerlendirme Form Şablonları sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

TPYS Ayarlar
TPYS AyarlarTedarikçi Performans Yönetimi, alıcı firmaların tedarikçilerinin performanslarını ölçmek ve yönetmek için kullandığı bir iş uygulamasıdır. Tedarikçi yönetim uzmanları tarafından masrafları, riskleri azaltmak ve sürekli gelişimi mümkün kılmak adına uygulanmaktadır. Promena, Tedarikçi Perf…

Değerlendirme Takip sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Değerlendirme Takip
Değerlendirme TakipBir değerlendirme formunun takibini sağlamak, değerlendirici yetkililere hatırlatma yapmak ve son durumunu görüntülemek için, ekranın sol tarafında Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Performans Yönetimi menüsü içerisinde yer alan Değerlendirme Takip butonuna tıklanmalıdır. Bir değ…

Değerlendirme Sonuçları sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Değerlendirme Sonuçları
Değerlendirme SonuçlarıDeğerlendirme formlarının sonuçlarını görüntülemek için ekranın sol tarafında Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Performans Yönetimi menüsü içerisinde yer alan Değerlendirme Sonuçları butonuna tıklanmalıdır. Açılan sayfada değerlendirme sonuçlarına ilişkin bilgiler listelenmek…