Talep Yönetimi

Talep Yönetimi sayfası üzerinden yetkili kullanıcılar Satın Almada durumunda bulunan talepler özelinde aksiyon alabilmektedir. Sayfa içerisinde satınalmaya gönderilen taleplerden Hızlı RFQ ya da Sipariş oluşturulabilmektedir.

Talep Yönetimi sayfasına ulaşmak için, ekranın sol tarafında yer alan Talepler başlığı altında bulunan Talep Yönetimi menüsüne tıklanmalıdır. Menüyü sadece taleplerden sipariş ya da teklif toplama süreci açma yetkisi olan kullanıcılar görüntüleyebilmektedir.

Açılan sayfada şirket içinde aksiyon bekleyen talepler otomatik olarak listelenmektedir.

Filtre başlığının yer aldığı satırın sağ bölümünde bulunan ok işaretine tıklanarak filtreleme seçeneklerine ulaşılabilir. Filtre özelliği ile, talep numarası, talepte yer alan ürün numarası ve satınalma kategorisi gibi detaylar üzerinden arama sağlanabilir.

Durum alanında otomatik olarak İşlem Bekleyen durumundaki talepler seçilmiş bir şekilde sayfa görüntüleme sağlamaktadır. İşlem bekleyen talepler, üzerinden herhangi bir sipariş ya da teklif toplama süreci açılmamış taleplerdir.

Geçmişte herhangi bir sipariş ya da teklif toplama sürecinde kullanılmış talepleri görüntülemek için İşlem Yapılan durumu seçilmelidir.

İşlem yapılmış talepler takibinin sağlanabilmesi adına Satın Almada durumundan Tamamlandı durumuna geçirilebilir. Bu işlem için talep detayına İşlem kolonu altında yer alan dosya ikonuna tıklanarak ulaşılmalıdır.

Açılan yeni sayfada Özet menüsüne giriş yapılarak sayfanın en altına yer alan Tamamla butonuna tıklanmalıdır.

Talepten sipariş oluşturmak için aşağıdaki bağlantıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Talepten Sipariş Oluşturma
Talepten Sipariş OluşturmaTalepten sipariş oluşturmak için sol menüde yer alan Talepler başlığı altında konumlanan Talep Yönetimi menüsüne tıklanmalıdır. Talep Yönetimi menüsü altında talep durumu “Satın Almada” durumunda talepler görüntülenmektedir. “Satın Almada” durumunda taleplerden sipariş oluş…

Talepten Hızlı RFQ oluşturmak için aşağıdaki bağlantıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Talepten Hızlı RFQ Oluşturma
Talepten Hızlı RFQ OluşturmaTalepten Hızlı RFQ oluşturmak için sol menüde yer alan Talepler başlığı altında konumlanan Talep Yönetimi menüsüne tıklanmalıdır. Talep Yönetimi menüsü altında talep durumu “Satın Almada” durumunda talepler görüntülenmektedir. “Satın Almada” durumunda taleplerden Hızlı RF…