Talep Yönetimi - İptal Et

“Satın Almada” durumunda yer alan bir talebin satın alma kullanıcıları tarafından iptal edilebilmesi için ekranın sol bölümünde Talepler başlığı altında yer alan Talep Yönetimi butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada otomatik olarak sipariş ya da Hızlı RFQ oluşturulmamış (İşlem Bekleyen) talepler listelenecektir. Herhangi bir diğer talebe erişim sağlamak adına filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok işaretine tıklanmalıdır.

Açılan alanda ID, kategori ya da tarih gibi bilgiler üzerinden filtreleme sağlanabilir.

Herhangi bir sipariş ya da Hızlı RFQ süreci oluşturulmamış bir talebi iptal etmek için ilgili talep kalemi satır başında yer alan kutucuk üzerinden işaretlenmeli ve Talep Kapat butonu altında yer alan İptal Et butonuna tıklanmalıdır.

Açılan pencerede talep sahibine gönderilebilecek tercihe bağlı bir açıklama girilerek talep iptali onaylanabilir.

İşlem tamamlandığında talep sahibine bilgilendirici bir mail gönderimi sistem tarafından otomatik olarak sağlanmaktadır.

Talep Yönetimi sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Talep Yönetimi
Talep YönetimiTalep Yönetimi sayfası üzerinden yetkili kullanıcılar Satın Almada durumunda bulunan talepler özelinde aksiyon alabilmektedir. Sayfa içerisinde satınalmaya gönderilen taleplerden Hızlı RFQ ya da Sipariş oluşturulabilmektedir. Talep Yönetimi sayfasına ulaşmak için, ekranın sol tarafında…