Talepten Hızlı RFQ Oluşturma

Talepten Hızlı RFQ oluşturmak için sol menüde yer alan Talepler başlığı altında konumlanan Talep Yönetimi menüsüne tıklanmalıdır.

Talep Yönetimi menüsü altında talep durumu “Satın Almada” durumunda talepler görüntülenmektedir. “Satın Almada” durumunda taleplerden Hızlı RFQ oluşturulabilir.

Açılan sayfada henüz aksiyon alınmamış İşlem Bekleyen durumundaki talepler varsayılan olarak listelenmektedir.

Hızlı RFQ ya da Sipariş oluşturulmuş talepler ise İşlem Yapılan durumunda görüntülenebilir. İptal edilen talepler ise İptal durumunda listelenmektedir. Durum bilgisine göre listeme yapmak için Filtre alanı kullanılmaktadır. Filtre satırının sağ bölümünde yer alan okikonuna tıklanarak detaylı filtre alanına ulaşabilirsiniz.

Talepleri talep numarası, durum, tedarikçi, satınalma kategorisi ya da tarih aralığı gibi kullanarak detaylı arama yapabilir ve özelleştirilmiş liste oluşturabilirsiniz. Gerekli bilgiler girildikten sonra Ara butonuna tıklanmalıdır. Sayfa güncellendiğinde varsayılan filtreleme ayarları görüntülenecektir.

Talepten bir Hızlı RFQ oluşturmak adına filtrelenen ya da sayfada görüntülenen herhangi bir talebin bulunduğu satırın başında yer alan kutucuk işaretlenerek Hızlı RFQ butonuna tıklanmalıdır.

Açılır sayfada karşılaşılan uyarı onaylanarak ilgili talep kaleminden bir Hızlı RFQ süreci Kurulum durumunda oluşturulabilir.

Bilgi mesajında yer alan RFQ No tıklanarak Hızlı RFQ sürecine kısa yoldan erişim sağlanır. İlgili sürece daha sonra erişim sağlamak için Hızlı RFQ Listesi menüsü kullanılır.

Hızlı RFQ oluşturma adımları hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hızlı RFQ Oluşturma - Genel Bilgiler (Adım 1)
Hızlı RFQ Oluşturma - Genel Bilgiler (Adım 1)Hızlı RFQ ana başlığı altında yer alan Hızlı RFQ Oluştur başlığı tıklandığında açılan sayfada 4 kurulum adımı görüntülenmektedir. Süreç kurulumu için gerekli tüm adımlar sırası ile takip edilerek tamamlanmalıdır. “Genel Bilgiler” alanında doldurulması ger…