(Alıcı) İhale Kapsamında Mesajlaşma Özelliği

İhale süreçlerinde mesaj özelliği ilgili İhalenin “Yönetim” sayfasında yer almaktadır.

Mesaj kutusu “Yönetim” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar.

“Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında açılır sayfada zorunlu alanlar doldurularak “Gönder” butonu tıklanır. İşlemi sonlandırarak “Yönetim” sayfasına geri dönmek için “İptal” butonu tıklanmalıdır.

Kime: Mesajın gönderileceği dağıtım listesinin belirlendiği alandır. Mesaj dağıtım listesinde yer alan kullanıcılara ayrı ayrı gönderilir ve diğer kullanıcıların bilgisi paylaşılmaz.

Sistemde tanımlı kullanıcılardan seçim yapılır ve tek seferde 200 adet kullanıcıya kadar gönderim yapılabilir.

Yeni kullanıcı eklemek için Şirket Kullanıcıları, Tedarikçi Kullanıcıları ve Tedarikçi Grupları alanından ihtiyaca göre seçim yapılır. Şirket Kullanıcıları ve Tedarikçi Kullanıcıları alanlarından birden fazla kullanıcı eklenebilir. Tedarikçi Grupları Tümü, Teklif Vermiş Tedarikçiler, Teklif Vermemiş Tedarikçiler, Sürece Erişmeyen Tedarikçiler, Sürece Katılacağını Belirten Tedarikçiler olarak ayrılır ve ilgili alandan sadece 1 grubun seçilmesi gerekir.

Eklenen tüm kullanıcılar “Kime” alanında ayrı birer kayıt olarak yer alır. Kullanıcılar x ikonu ile listeden kaldırılabilir.

Konu: Mesajın konusunun belirlendiği alandır. İhale id numarası otomatik yer alır ve silinemez ancak yanına ek başlık eklenebilir. Maximum 100 karaktere kadar giriş yapılabilir.

Mesaj: Mesajın içeriğinin belirlendiği alandır. Karakter kısıtı bulunmaz.

Yazım alanından düzenleme ve özelleştirme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Ekler: Mesaja belge eklemek için Ekle butonu tıklanmalıdır. Uygun olmayan format veya boyutta belge eklenmek istendiğinde hata mesajı ekranın sağ üst köşesinde belirmektedir. Dosya boyutu maximum 100 MB olmalıdır.

Eklenen belgeler ilgili alanda dosya adı ile belirecektir. Eklenen belgeyi silmek için kırmızı x ikonu tıklanmalıdır.

İşlemi tamamlamak için Gönder butonu tıklandığında “İşleminiz başarıyla tamamlanmıştır.” uyarı mesajı belirir ve “Yönetim” sayfasına yönlendirilir.

İhalenin “Yönetim” sayfasında olmanız ve ihaleyi takip etmeniz halinde takip edilen ihale için tedarikçiden gelen anlık mesajlar için “Genel Mesaj Kutusu” alanında yeni mesaj uyarısı yapılmaktadır.

İlgili mesajı görüntülemek için İlgili ihalenin Yönetim ekranında yer alan Mesaj Kutusu tıklanmalıdır.

Genel Mesaj kutusu ile birebir aynı kurgudadır ancak İhale filtreli gelir ve sadece ilgili İhale özelinde yaplan mesajlaşmalar görüntülenir.

Genel Mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Alıcı) Genel Mesajlaşma Özelliği
(Alıcı) Genel Mesajlaşma ÖzelliğiSol menüde yer alan “İletişim” sekmesi altında “Mesaj Kutusu” tıklandığında sistem üzerinden oluşturulan tüm mesajlara ulaşılabilmektedir. Mesaj kutusu yapısı sistem liste ekranlarına benzer şekilde kurgulanmıştır. · Mesaj Yönü: Gönderilen / Gelen ayrımının yapıldığı…

RFI süreçlerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Alıcı) RFI Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Alıcı) RFI Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiRFI süreçlerinde mesaj özelliği ilgili RFI’ın “Takip” sayfasında yer almaktadır. Mesaj kutusu “Takip” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında açılır sayfada zorunlu…


Hızlı RFQ süreçlerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Alıcı) Hızlı RFQ Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Alıcı) Hızlı RFQ Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiRFQ süreçlerinde mesaj özelliği ilgili RFQ’ın “Teklif Analizi” sayfasında yer almaktadır. Mesaj kutusu “Teklif Analizi” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığınd…


Siparişler üzerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Alıcı) Sipariş Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Alıcı) Sipariş Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiSipariş için mesaj özelliği ilgili siparişim “Genel Bilgiler” sayfasında yer almaktadır. Mesaj kutusu “Genel Bilgiler” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında a…