(Tedarikçi) İhale Kapsamında Mesajlaşma Özelliği

İhale süreçlerinde mesaj özelliği ilgili İhalenin detayında Genel Bilgiler, Belgeler ya da Teklif Ekranı sayfalarında yer almaktadır.

Mesaj kutusu “Detay” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar.

“Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında açılır sayfada;

Kime: Mesajın gönderileceği yetkilinin belirtildiği alandır. İlgili alan değiştirilemez veya ekleme yapılamaz.

Konu: Mesajın konusunun belirlendiği alandır. İhale id numarası otomatik yer alır ve silinemez ancak yanına ek başlık eklenebilir. Maximum 100 karaktere kadar giriş yapılabilir.

Mesaj: Mesajın içeriğinin belirlendiği alandır. Karakter kısıtı bulunmaz.

Yazım alanından düzenleme ve özelleştirme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Ekler: Mesaja belge eklemek için Ekle butonu tıklanmalıdır. Uygun olmayan format veya boyutta belge eklenmek istendiğinde hata mesajı ekranın sağ üst köşesinde belirmektedir. Dosya boyutu maximum 100 MB olmalıdır.

Eklenen belgeler ilgili alanda dosya adı ile belirecektir. Eklenen belgeyi silmek için kırmızı çarpı ikonu tıklanmalıdır.

İşlemi tamamlamak için Gönder butonu tıklandığında “İşleminiz başarıyla tamamlanmıştır.” uyarı mesajı belirir ve “Detay” sayfasına yönlendirilir.

İhalenin “Detay” sayfalarından herhangi birinde olmanız ve ihaleyi takip etmeniz halinde takip edilen ihale için alıcıdan gelen anlık mesajlar için “Genel Mesaj Kutusu” alanında yeni mesaj uyarısı yapılmaktadır. İlgili mesajı görüntülemek için İlgili ihalenin detay ekranında yer alan Mesaj Kutusu seçeneği tıklanmalıdır.

İlgili İhale süreci özelinde mesajlaşmalar Genel Bilgiler, Belgeler ya da Teklif Ekranı sayfalarında yer alan “Mesaj Kutusu”ndan görüntülenir.

Süreç detay sayfalarından Mesaj Kutusu açıldığı takdirde sadece İhale süreçlerine ilişkin mesajlaşmalar görüntülenir.

Genel Mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) Genel Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) Genel Mesajlaşma ÖzelliğiGenel mesajlaşma özelliği kapsamında yeni mesaj oluşturulması Alıcı kullanıcılarının yetkisindedir. Tedarikçi kullanıcıları sistem üzerinden genel mesajlaşma özelliği kapsamında yeni mesaj oluşturamazlar ancak mesajları yanıtlayabilirler. Mesajların listelenebilm…

RFI süreçlerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) RFI Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) RFI Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiRFI süreçlerinde mesaj özelliği ilgili RFI’ın detayında bulunan Genel Bilgiler, Belgeler ve Formlar sayfalarında yer almaktadır. Mesaj kutusu ikonuna detay sayfalarının sağ üst bölümünden ulaşılabilir. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçene…

Hızlı RFQ süreçlerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) Hızlı RFQ Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) Hızlı RFQ Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiHızlı RFQ süreçlerinde mesaj özelliği “Özet” sayfasında yer almaktadır. Mesaj kutusu detay sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında açılır sayfada; Kime: M…

Siparişler üzerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) Sipariş Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) Sipariş Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiSipariş için mesaj özelliği ilgili siparişin “Özet” sayfasında yer almaktadır. Mesaj kutusu “Özet” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında açılır sayfada; K…