(Tedarikçi) Genel Mesajlaşma Özelliği

Genel mesajlaşma özelliği kapsamında yeni mesaj oluşturulması Alıcı kullanıcılarının yetkisindedir. Tedarikçi kullanıcıları sistem üzerinden genel mesajlaşma özelliği kapsamında yeni mesaj oluşturamazlar ancak mesajları yanıtlayabilirler.

Mesajların listelenebilmesi adına ekranın sol tarafında yer alan İletişim sekmesi altında Mesaj Kutusu menüsüne tıklanmalıdır.

Mesaj kutusu içerisinde kullanıcınıza gönderilen tüm mesajlaşara ulaşabilirsiniz.

· Mesaj Yönü: Gönderilen / Gelen ayrımının yapıldığı bölümdür.

Gönderilen mesajlar için kırmızı ok, Gelen mesajlar için yeşil ok ile gösterim yapılmaktadır.

· Kimden: Mesajın kim tarafından gönderildiğinin bilgisinin yer aldığı alandır.

· Kime: Mesajın kimlere gönderildiğinin gösterildiği alandır.

İlgili alanlarda kullanıcı adının yanı sıra parantez içinde şirket ismi yer almaktadır.

· Konu: Mesajın konusunun gösterildiği alandır.

Kimden, Kime ve Konu alanları tıklandığında mesaj detayı görüntülenmektedir.

Mesaj detayı sayfasında mesajlaşma geçmişi görüntülenmektedir.

· Yazdır: Sayfa çıktısını mevcut görünüm ile alınması için kullanılır.

· Yanıtla aksiyonu; Gelen mesajların detayında yer alır.

Yanıtla butonu tıklandığında açılır sayfada ilgili mesaja cevaben yeni mesaj oluşturarak gönderim yapılabilir. Yanıtlama butonu, ilgili mesaja ilişkin ve sadece mesajı gönderen kullanıcı ile yapılacağından Kime ve Konu alanları güncellenemez.

Yazışma geçmişi sayfanın sağ tarafında yer alan bölümde görüntülenir.

Gönder butonu tıklandığında Mesaj kutusuna yönlendirilir. Gönderilen mesaj ilk satırda yer alacaktır ve “Yanıtlandı işareti” otomatik olarak işlem yapılan mesajın yanında belirecektir.

Kime alanında seçimi yapılan kullanıcıya bilgilendirme maili sistem tarafından otomatik gönderilir.

·   “Listeye Dön” mesaj kutusuna dönmek için kullanılır.

· Ek: Mesajın içinde ek olması halinde “ataş” ikonu ile gösterilmektedir.

· Tarih: En son gelen en üstte olacak şekilde gösterim yapılır, bu alanda tersine sıralamada mümkündür.

Okunmamış mesajlar kalınyazı tipi ile gösterilmektedir.

Her bir mesaj satırının başında yer alan işaret kutucuklar seçilerek “İşlem” butonu ile okundu / okunmadı olarak belirlenebilir. Okunan mesajlar için kalın yazı tipi değişecektir.

Filtre Alanında yer alan seçimler doğrultusunda mesaj kutusunda yer alan mesajların ihtiyaca göre görüntülenmesi sağlanır.

· Arama Alanı: Kimden / Kime alandanında yer alan isim soyisim bilgisine ve konu alanında yer alan anahtar kelimeye göre arama bu alandan yapılmaktadır. Bu alan en az 4 karakter uzunluğunda olmalıdır.

· Alıcı Seçimi: Mesajı gönderen Alıcı Firma ismine göre arama yapıldığı alandır. Aramayı sıfırlamak için veya tümü seçimi için “Alıcı Seçimi” seçimi yapılmalıdır.

· Mesaj yönü seçiniz: Gelen veya Gönderilen filtresi yapmak için kullanmaktadır. Aramayı sıfırlamak için veya tümü seçimi için “Mesaj yönü seçiniz” seçimi yapılmalıdır.

· Mesaj durumu seçiniz: Okunanlar veya Okunmayanlar filtresi yapmak için kullanmaktadır. Aramayı sıfırlamak için veya tümü seçimi için “Mesaj durumu seçiniz” seçimi yapılmalıdır.

Mesaj kutusuna ulaşmanın diğer bir yolu ise sayfanın sağ üstünde yer alan zarf ikonudur. Zarf ikonu yanında yer alan sayı bilgisi “Okunmamış mesaj sayısı”nı ifade eder.

RFI süreçlerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) RFI Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) RFI Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiRFI süreçlerinde mesaj özelliği ilgili RFI’ın detayında bulunan Genel Bilgiler, Belgeler ve Formlar sayfalarında yer almaktadır. Mesaj kutusu ikonuna detay sayfalarının sağ üst bölümünden ulaşılabilir. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçene…

Hızlı RFQ süreçlerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) Hızlı RFQ Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) Hızlı RFQ Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiHızlı RFQ süreçlerinde mesaj özelliği “Özet” sayfasında yer almaktadır. Mesaj kutusu detay sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında açılır sayfada; Kime: M…

E-İhale süreçlerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) İhale Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) İhale Kapsamında Mesajlaşma Özelliğiİhale süreçlerinde mesaj özelliği ilgili İhalenin detayında Genel Bilgiler, Belgeler ya da Teklif Ekranı sayfalarında yer almaktadır. Mesaj kutusu “Detay” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Me…

Siparişler üzerinden mesaj gönderimi için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Tedarikçi) Sipariş Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) Sipariş Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiSipariş için mesaj özelliği ilgili siparişin “Özet” sayfasında yer almaktadır. Mesaj kutusu “Özet” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Mesaj Gönder” seçeneğine tıklandığında açılır sayfada; K…