Tedarikçi Ayarları > Form Listesi

Form listesi, şirketinizin tedarikçilere yönlendirilecek formlar ve formlara ait detayların bulunduğu alandır. Formlar alanından yeni form oluşturabilir, formlara soru ekleyebilir, verilecek cevaplara göre puanlama yapabilirsiniz.

Form listesine ulaşmak için, Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Tedarikçi Ayarları menüsü içerisinde yer alan Form Listesi butonuna tıklayabilirsiniz.

Yeni bir form eklemek adına Ekle butonuna tıklayarak açılan form ekranından yeni bir form yaratabilirsiniz.

Açılan pencerede Başlık alanına yaratılacak olan formun başlığı girilmesi zorunludur. Açıklama alanında form hakkında açıklama tercihe bağlı olarak girilebilir. Kaydet butonuna tıklayarak formu oluşturabilirsiniz.

İşlem kolonu altında;

Önizleme ikonuna tıklanıldığında form listesine ait soruların detaylarına ulaşılabilir.

Detay ikonuna tıklanıldığında forma ait oluşturulmuş Başlık ve Açıklama bilgileri yer alır. Formlarda bu alan değiştirilebilir ve kaydedilebilir.

Sorular ikonu form içinde oluşturulan soruların görüntülenmesi için kullanılır. Yeni soru ekleme, silme ve değişiklik işlemleri yapılabilir.

Sil ikonu yardımı ile oluşturulan form silinebilir.

Sorular ikonuna tıklanarak açılan sayfada Ekle butonu yardımı ile form içerisinde yeni bir soru yaratılabilir.

· Soru: Soru alanından gerekli soru metni eklenebilir.

· Soru Tipi: Cevap verilecek soru alanın yapısını ifade eder. Alınmak istenen cevaba bağlı olarak seçim yapılır.

· Puan: Sadece Çoklu Seçim ve Tek Seçim(Liste) opsiyonları için sorulara puan atanması adına kullanılabilir.

· Sıralama: Eklenen sorunun yanıtlanacak kişiler tarafından görüntüleneceği sıra bilgisini ifade eder. Sayı bazlı bir sıralama yapısı kurulabilir.

· Açıklama: Soru ile ilgili açıklanmak istenen detay bilgiler paylaşılabilir.

· Muaf olabilir mi?: Tedarikçinin sorudan muaf tutulup tutulmayacağını ifade eder.

· Zorunlu mu?: Tedarikçi tarafından soruya yanıt verilmesi zorunlu olacaktır.

· İlişkili mi?: Formdaki başka sorular ile ilişkili bir soruysa seçim yapılıp, ilgili soru ilişkili olarak seçilir.

İlgili alanlarda gerekli seçimler yapıldıktan sonra Kaydet butonu tıklanmalıdır.

Soru tipi Çoklu Seçim ya da Tek Seçim (Liste) yapılmış sorular için çark ikonundan cevap seçenekleri oluşturularak puan atanabilir.

Yeni bir soru oluşturmak için sayfada yer alan Ekle butonuna tıklanmalıdır. Ağırlık alanında, seçilecek yanıtın soruda sahip olacağı ağırlık miktarı yüzdesel olarak belirlenmektedir. Bilgiler girilerek işlemin tamamlanması için Kaydet butonuna tıklanmalıdır.

Form Listesine Dön butonuna tıklayarak soruları gözden geçirebilir ve Kalem ikonundan değişiklik yapabilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz soru olduğunda Sil butonuna basarak soruları kaldırabilirsiniz.

Oluşturduğunuz sorular arası sıralamayı sürükle bırak yöntemi ile değiştirebilirsiniz. Sıralamayı Kaydet butonuna tıklayarak düzenlediğiniz sıralamayı kaydedebilirsiniz.

Ekle butonunu kullanarak yeni soru ekleyebilirsiniz.

Tedarikçi Ayarları > Ayarlar sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tedarikçi Ayarları > Ayarlar
Tedarikçi Ayarları > AyarlarTedarikçi ayarları, şirketinizin tedarikçi yönetimine ilişkin detay ayarların yapıldığı alandır. Tedarikçi ayarlarından tedarikçi kayıt metin bilgilendirmelerinizi ve şartlar ve koşullar bilgilendirmelerinizi güncelleyebilir ve tedarikçi durum ayarlarınızı inceleyebili…