Tedarikçi Ayarları > Ayarlar

Tedarikçi ayarları, şirketinizin tedarikçi yönetimine ilişkin detay ayarların yapıldığı alandır. Tedarikçi ayarlarından tedarikçi kayıt metin bilgilendirmelerinizi ve şartlar ve koşullar bilgilendirmelerinizi güncelleyebilir ve tedarikçi durum ayarlarınızı inceleyebilirsiniz.

Ayarlara ulaşmak için, Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Tedarikçi Ayarları menüsü içerisinde yer alan Ayarlar butonuna tıklayabilirsiniz.

Kullanıcılar

Tedarikçi detay sayfasında bulunan Kullanıcılar sekmesinin görünürlüğünün düzenlendiği alandır.

Pasif olması durumunda Tedarikçi detay sayfasında yer alan Kullanıcılar sekmesi görüntülenebilir olmayacaktır.

Kategoriler

Görünürlük kolonu altında yer alan buton üzerinden tedarikçi detay sayfasında bulunan Kategoriler sekmesinin görünürlüğünün düzenlenebilir.

Detay kolonu altındaki Detaylar butonuna tıklandığında ise tanımlı satın alma kategorilerinize bağlı formların bulunduğu form listesine ulaşabilirsiniz.

Detaylar butonuna tıklandığında açılan sayfada Kategoriye Bağlı Formlar listelenmektedir. Ekle butonuna tıklanarak açılan pencerede;

· Kategori Seçimi: Eklenecek formun bağlı olacağı satın alma kategorisinin seçildiği alandır.

· Form Seçimi: Tedarikçilerin yanıtlayacağı ve seçilen kategoriye bağlı olacak formun belirlendiği alandır.

· Tedarikçi Erişimi: Seçilen formların ilgili kategorilerden tedarikçiler için görüntülenebilir hale getirildiği alandır. Butonun pasif olması durumunda tedarikçiler ilgili formları görüntüleyemeyeceklerdir.

Alanları doldurularak işlemin tamamlanması için Kaydet butonuna tıklanmalıdır.

İşlem kolonu altında bulunan çöp kutusu ikonuna tıklayarak kategoriye bağlı oluşturulan formları silebilirsiniz.

Tedarikçi Erişimi kolonu altında yer alan buton üzerinden ilgili formun tedarikçi yetkililerine açık bir alan haline getirebilir ya da sadece alıcı kullanıcıları tarafından görüntülenebilir bir hale getirebilirsiniz.

Formlar

Formlar alanında Detaylar bölümüne tıklandığında tedarikçi detay sayfasında sekme olarak görüntülenecek formlar listelenmektedir.

Açılan sayfada Ekle butonu ile sisteme önceden tanımlanmış olan formları tedarikçi kayıt aşamalarına ekleyebilirsiniz.

İşlem kolonu altında bulunan çöp kutusu ikonu ile oluşturulan formları silebilirsiniz.

Tedarikçi Erişimi kolonu altında bulunan butonlar üzerinden bir formun tedarikçilere erişimini sağlayabilir ya da sadece alıcı kullanıcıları tarafından görüntülenebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Tedarikçi Kendi Kayıt Ayarları

Tedarikçilerin sisteme kayıt aşamalarında karşılaşacağı bilgilendirme metinlerinin ve diğer ayarların düzenlendiği alandır. İlgili satırda yer alan Detaylarbutonuna tıklanarak ayarlara ulaşılabilir.

· Tedarikçi Kendi Kayıt Süreci: Buton aktif olduğu takdirde tedarikçiler kendilerine gönderilen davet mailleri üzerinden sisteme kayıt olabilirler. Kayıt için özel olarak oluşturulmuş bağlantı ise Kayıt Linki satırında paylaşılmaktadır.

· Bilgilendirme Sayfası: Kayıt bağlantısı üzerinden kayıt olacak olan tedarikçilere gösterilen bilgilendirme sayfasının düzenlendiği alandır. Tercihe bağlı bir metin, görsel ve doküman eklenebilir, değiştirilebilir ya da kaldırılabilir. Buton aktif olduğu taktirde tedarikçilere bilgilendirme sayfası gösterilecektir.

· Şartlar ve Koşullar: Bu alana şirketinize kayıt olacak tedarikçilere sunulacak şartlar ve koşullar hakkında metin yazabilir, bağlantı, görsel ya da belge ekleyebilirsiniz. Buton aktif olduğu takdirde tedarikçiler ilgili şartlar ve koşulları kabul etmeden kayıt aşamalarını tamamlayamayacaklardır. İlgili alanın alt bölümünde yer alan Ekle butonu ile doküman eklenebilir.

Sayfanın sağ alt kısmında yer alan Kaydet butonuna tıklandığında Tedarikçi Kendi Kayıt Süreci sayfasında yapılan tüm değişiklikler kaydedilebilir.

Tedarikçi Durum Ayarları

Şirketinize ait düzenlemesi yapılmış tedarikçi ve tedarikçi kategori ayarları bu alandan görüntüleyebilirsiniz. Bu ayarlar tedarikçi onay aşamaları için önceden belirlenen ayarları listelemektedir.

Not: İlgili alanda düzenlemeler sadece ilgili Promena yetkilileri tarafından yapılabilmektedir. Talepleriniz ve detaylı bilgi için ilgili yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Satınalma Kategorileri Tedarikçi Bilgilendirme Notu

İlgili yetkiye sahip kullanıcılar tarafından bilgilendirme notunun düzenlendiği alandır. İlgili satırda yer alan Detaylar butonuna tıklanarak açılan sayfa üzerinden düzenleme sağlanır.

Image

Açılan pencerede Satınalma Kategorileri Tedarikçi Bilgilendirme Notu girilir. Kaydet butonuna tıklanarak not bilgisi kaydedilir.

Image

İlgili sayfaya erişimi olan alıcı firma kullanıcıları ve tedarikçi firma kullanıcıları "Kategoriler" sekmesine giriş sağladığında alıcı firma özelinde belirlenen notu aşağıdaki gibi görüntülenir.

Image


Tedarikçi Ayarları > Form Listesi sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tedarikçi Ayarları > Form Listesi
Tedarikçi Ayarları > Form ListesiForm listesi, şirketinizin tedarikçilere yönlendirilecek formlar ve formlara ait detayların bulunduğu alandır. Formlar alanından yeni form oluşturabilir, formlara soru ekleyebilir, verilecek cevaplara göre puanlama yapabilirsiniz. Form listesine ulaşmak için, Teda…