Hızlı RFQ Oluşturma - Genel Bilgiler (Adım 1)

Hızlı RFQ ana başlığı altında yer alan Hızlı RFQ Oluştur başlığı tıklandığında açılan sayfada 4 kurulum adımı görüntülenmektedir. Süreç kurulumu için gerekli tüm adımlar sırası ile takip edilerek tamamlanmalıdır.

Genel Bilgiler” alanında doldurulması gereken alanlar kırmızı yıldız işareti ile belirtilmiştir. Belirtilen alanların eksik olması durumunda bir sonraki adıma geçilemez.

Başlık: Teklif konusunun başlığıdır. Listeleme ekranlarında ve e-posta duyurularında ilgili alanda tanımlanan başlık kullanılmaktadır.

Şirket:  İşlemi yapan kullanıcının tanımlı olduğu şirketler ilgili alanda listelenir. Kullanıcıların 1 adet şirket için yetkisi bulunduğu durumlarda ilgili alanda tek şirket bilgisi yer alır ve ilgili şirket varsayılan olarak seçilidir.

Yetkili Kişi: İşlemi yapan kullanıcının bilgileri ilgili alana otomatik olarak atanmaktadır. Şirkete bağlı kullanıcılar listelenir ve yetkili değişikliği yapılabilir.

Organizasyon Birimi: İşlemi yapan kullanıcının bağlı olduğu şirket organizasyon birimini otomatik olarak atanmaktadır.

Şirket İçi Not: Şirkete bağlı kullanıcılar ile paylaşılmak üzere bilgi girişi yapılan alandır. Bu alana yazılan notlar tedarikçiler tarafından görüntülenemez.

Tedarikçiye Not: Tedarikçiler ile paylaşmak üzere bilgi girişi yapılan alandır. Bu alana yazılan notlar tedarikçiler tarafından görüntülenebilir.

Teklif Yönü: Teklif yönü seçiminin yapıldığı alandır. Satın Alma süreçleri için “Aşağı”, Satış süreçleri için “Yukarı” seçimi yapılmalıdır.

Şablon: Hızlı RFQ Şablon Listesinde yer alan oluşturulmuş şablonların görüntülendiği alandır. Standart Şablon varsayılan olarak görüntülenmektedir. İlgili alanda sadece Etkin durumundaki şablonlardan seçim yapılabilir. İlgili alandan yapılan seçimler “Kalem Bilgileri” adımında karşımıza çıkacaktır.

Bitiş Tarihi: Sürecin sonlanacağı tarih ve saat bilgisinin girişinin yapıldığı alandır. İlgili alana manuel giriş yapılabilir veya takvim ikonundan seçim yapılabilir.

Kapalı Zarf: Katılımcıların bilgi girişlerinin Zarf Açılış tarihine kadar gizli tutulduğu RFQ cinsidir.

Bu alan açık olduğunda “Zarf Açılış Tarihi” belirlemeniz gerekir.

Aktif olduğu durumda belirlenen tarihine kadar teklifler, diğer bilgi girişleri ve belgeler Alıcı ve Promena kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Belge Yükleme Zorunluluğu: Belge Yükleme Zorunluluğu aktif olduğunda tedarikçiler belge yüklemeden tekliflerini gönderemeyecektir.

Tedarikçilerden talep edilen belge veya belgelerin teklif girişini etkilediği durumlarda aktif duruma getirilmelidir. Belge içeriğinin kontrolü Süreç yetkilisi sorumluluğundadır.

Kalem Bilgileri adımına geçmek için Sonraki butonu tıklanır. Bu adımda Kurulum durumunda bir Hızlı RFQ yaratılmaktadır. Yaratılan her süreç için sistem tarafından tekil bir id numarası atanır.

Önceki butonu bir önceki adıma dönmek için kullanılır. Tamamlanan adımlar arasında geçiş yapmak için “Adımlar Takip Çizgisi” üzerinde ilgili adımın başlığı tıklanabilir.

Kurulum durumunda bir süreç oluştuğunda Hızlı RFQ Listesinde görüntülenebilmektedir.