Süreç Raporu - Dashboard

Ekranın sağ üst bölümünde yer alan gri renkli grafik ikonuna tıklanarak süreç raporlarına ait diğer detaylı raporlama sayfalarına ulaşılabilir. Açılır pencerede yer alan Dashboard seçeneğine tıklanarak ilgili grafiklere ulaşılabilir.

Açılan sayfada Hızlı RFQ süreçlerine ait finansal ağırlıklı detaylar görüntülenebilir.

Ekranın üst bölümünde yer alan başlıklardan yıl, ay, satınalma kategorisi, para birimi ve benzeri gibi detaylar üzerinden filtreleme sağlanabilmektedir. Yapılan filtreler doğrultusunda grafikler otomatik olarak güncellenmektedir.

· Süreç Sayısı: Şirkete ait toplam Hızlı RFQ sayısını ifade etmektedir. “Sonuçlandırılmış Süreç Sayısı”, tüm süreçler içerisinde bilgisi sonuçlandırılan Hızlı RFQ’ları ifade etmektedir. Yalnızca Onay Bekliyor ya da Tamamlandı statüsündeki sonuç belgeleri referans alınmaktadır.

· Potansiyel Kazanç: Sonuç belgesi yaratılmış Satınalma Hızlı RFQ’larında her bir kalem için süreç teklif aşaması durumundayken en iyi teklif tutarı, sonuçlandırılan teklifin para birimine çevrilir ve son durumdaki en iyi tedarikçinin teklifi sonuçlandırılan teklifin para birimine çevrilir ve çıkartılır. (Kur çevrimi yapılırken Hızlı RFQ’nun sonuçlandırıldığı Para Birimi ile sonuçlandırma yapılırken belirlenen kurlar referans alınır). Her bir kalem için bu tutarlar toplanır. Toplanan değerler sonuçlandırmanın yapıldığı tarihteki TCMB döviz satış kuruna göre rapor para birimine çevrilirek toplanır ve toplam değer gösterilmektedir.

Sonuç belgesi yaratılmış satış süreçleri için ise Hızlı RFQ’larda her bir kalem için teklif aşaması durumundayken en iyi teklif tutarı, sonuçlandırıldığı teklifin para birimine çevrilir ve en iyi teklifi veren tedarikçinin teklifi sonuçlandırıldığı para birimine çevrilir ve bu değerden çıkartılır. (Kur çevrimi yapılırken Hızlı RFQ’nun sonuçlandırıldığı Para Birimi ile sonuçlandırma yapılırken belirlenen kurlar referans alınır). Her bir kalem için bu tutarlar toplanır. Toplanan değerler sonuçlandırma tarihindeki TCMB döviz satış kuruna göre rapor para birimine çevrilerek toplanır ve toplam değer gösterilmektedir.

· Kazanç (En İyi Fiyat): Satınalma süreçleri için; Sonuç belgesi yaratılmış Hızlı RFQ’larda her bir kalem için teklif aşaması durumundayken en iyi teklif tutarı, sonuçlandırıldığı teklifin para birimine çevirilir ve sonuçlandırıldığı tedarikçinin teklifinden çıkartılır. (Kur çevrimi yapılırken Hızlı RFQ’nun sonuçlandırıldığı Para Birimi ile sonuçlandırma yapılırken belirlenen kurlar referans alınır). Her bir kalem için bu tutarlar toplanır. Toplanan değerler sonuçlandırma tarihindeki TCMB döviz satış kuruna göre rapor para birimine çevrilerek toplanır ve toplam değer gösterilmektedir.

Satış süreçleri için; Sonuç belgesi yaratılmış Hızlı RFQ’larda her bir kalem için teklif aşaması durumundayken en iyi teklif tutarı, sonuçlandırılan teklifin para birimine çevirilir ve sonuçlandırılan tedarikçinin teklifi bu değerden çıkartılır. (Kur çevrimi yapılırken Hızlı RFQ’nun sonuçlandırıldığı Para Birimi ile sonuçlandırma yapılırken belirlenen kurlar referans alınır). Her bir kalem için bu tutarlar toplanır. Toplanan değerler sonuçlandırma tarihindeki TCMB döviz satış kuruna göre rapor para birimine çevrilirek toplanır ve toplam değer gösterilmektedir.

· Süreç Kalem Sayısı: Hızlı RFQ’larda kullanılan toplam kalem sayısını göstermektedir. “Sonuçlandırılmış Süreç Sayısı”, tüm süreçler içerisinde bilgisi sonuçlandırılan Hızlı RFQ kalemlerini ifade etmektedir. Yalnızca Onay Bekliyor ya da Tamamlandı statüsündeki sonuç belgeleri referans alınmaktadır.

· Kazanç (Kazanan Katılımcı): Satınalma süreçleri için; Sonuç belgesi yaratılmış Hızlı RFQ’larda her bir kalem için sonuçlandırılan tedarikçinin, sonuçlandırılan tutarından, pazarlık aşamasından önce göndermiş olduğu son teklif çıkartılır. (Kur çevrimi yapılırken Hızlı RFQ’nun sonuçlandırıldığı Para Birimi ile sonuçlandırma yapılırken belirlenen kurlar referans alınır). Her bir kalem için bu tutarlar toplanır. Toplanan değerler sonuçlandırma tarihindeki TCMB döviz satış kuruna göre rapor para birimine çevrilirek toplanır ve toplam değer gösterilmektedir.

Satış süreçleri için; Sonuç belgesi yaratılmış Hızlı RFQ’larda her bir kalem için sonuçlandırılan tedarikçinin pazarlık aşamasından önce göndermiş olduğu son tekliften sonuçlandırılan tutar çıkartılır. (Kur çevrimi yapılırken Hızlı RFQ’nun sonuçlandırıldığı Para Birimi ile sonuçlandırma yapılırken belirlenen kurlar referans alınır). Her bir kalem için bu tutarlar toplanır. Toplanan değerler sonuçlandırma tarihindeki TCMB döviz satış kuruna göre rapor para birimine çevrilerek toplanır ve toplam değer gösterilmektedir.

· Hacim:Sonuç belgesi üretilmiş Hızlı RFQ’lardaki sonuç belgesine ait tutar değerlerinin toplamını göstermektedir. Kur dönüşümleri seçilen rapor para birimine göre yapılmaktadır. Kur dönüşümleri yapılırken sonuç belgesinin yaratılma tarihindeki TCMB döviz satış kuru dikkate alınmaktadır.

· Hacmin Para Birimi: Sonuçlandırılan Hızlı RFQ’ların sonuçlandırılma işlemi yapılan para birimlerine göre tutar toplamlarını göstermektedir.

· Durum Analizi: Hızlı RFQ süreçlerinin durumları bazında kırılımını yüzdesel bazda göstermektedir.

· Hacim – Kazanç Trendi:

· Kazanç (En İyi Fiyat): Yıl-Ay bazında hacim, ve kazanç trendini Kazanç bilgisine göre göstermektedir.

· Kazanç (Kazanan Katılımcı): Tablonun alt tarafında bulunan Kazanç (Kazanan Katılımcı) butonuna tıklanarak Kazanan Tedarikçiye göre gösterilmektedir.

Anasayfa ve Bilgilendirme ekranı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Süreç Raporu - Ana Sayfa ve Bilgilendirme
Süreç Raporu - Ana SayfaSüreç Raporu Nedir?Sistemde gerçekleştirilen tüm Hızlı RFQ ve E-İhale süreçlerine ilişkin raporlama sağlanabilmektedir. Tüm süreçlere ilişkin raporlar Süreç Raporu altında tutulmaktadır. Süreç Raporu’na ulaşmak adına, ekranın sol tarafında yer alan Raporlama başlığının altınd…

Kategori Analizi ekranı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Süreç Raporu - Kategori Analizi
Süreç Raporu - Kategori AnaliziEkranın sağ üst bölümünde yer alan gri renkli grafik ikonuna tıklanarak süreç raporlarına ait diğer detaylı raporlama sayfalarına ulaşılabilir. Açılır pencerede yer alan Kategori Analizi seçeneğine tıklanarak ilgili grafiklere ulaşılabilir. Açılan sayfada oluşturulmuş …

Katılımcı Analizi ekranı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Süreç Raporu - Katılımcı Analizi
Süreç Raporu - Katılımcı AnaliziEkranın sağ üst bölümünde yer alan gri renkli grafik ikonuna tıklanarak süreç raporlarına ait diğer detaylı raporlama sayfalarına ulaşılabilir. Açılır pencerede yer alan Katılımcı Analizi seçeneğine tıklanarak ilgili grafiklere ulaşılabilir. Açılan sayfada oluşturulmu…

Yetkili Analizi ekranı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Süreç Raporu - Yetkili Analizi
Süreç Raporu - Yetkili AnaliziEkranın sağ üst bölümünde yer alan gri renkli grafik ikonuna tıklanarak süreç raporlarına ait diğer detaylı raporlama sayfalarına ulaşılabilir. Açılır pencerede yer alan Yetkili Analizi seçeneğine tıklanarak ilgili grafiklere ulaşılabilir. Açılan sayfada oluşturulmuş Hı…

Rapor ekranı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Süreç Raporu - Rapor
Süreç Raporu - RaporEkranın sağ üst bölümünde yer alan gri renkli grafik ikonuna tıklanarak süreç raporlarına ait diğer detaylı raporlama sayfalarına ulaşılabilir. Açılır pencerede yer alan Rapor seçeneğine tıklanarak E-İhale süreçleri ile ilgili raporlamalara ulaşılabilir. Açılan sayfada oluşturulm…