(Alıcı) Sipariş Yönetimi

Sipariş Yönetimi sayfasını görüntüleme yetkisine sahip kullanıcılar organizasyona ait Tedarikçide durumunda olan tüm siparişlere ulaşabilmektedir.

Sipariş Yönetimi sayfasına ekranın sol tarafında yer alan Siparişler başlığı altında bulunan Sipariş Yönetimi menüsü üzerinden ulaşılabilir.

Açılan sayfada, alıcı firmaya tanımlı satınalma kategorisi görüntüleme kısıtı bulunmamakta ise organizasyonda yer alan Tedarikçidedurumunda yer alan tüm siparişleri görüntüleyebilir.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan okikonuna tıklanarak detaylı filtre alanına ulaşabilirsiniz. Siparişin oluşturulduğu talep numarası, sipariş numarası ve sipariş tarihi gibi bilgileri kullanarak detaylı arama yapabilir ve özelleştirilmiş liste oluşturabilirsiniz. Gerekli bilgiler girildikten sonra Ara butonuna tıklanmalıdır. Sayfa güncellendiğinde varsayılan filtreleme ayarları görüntülenecektir.

Sipariş Yönetimi Listesinde bulunan Sipariş Nobaşlığı altında yer alan numaralara tıklanarak ilgili siparişlerin detaylarına ulaşılabilir.

Tedarikçi tarafından girişi yapılan “Teyit Edilmiş Miktar” & “Teslim Edilmiş Miktar” ve Alıcı firma yetkilileri tarafından girişi yapılabilen “Teslim Alınmış” & “Faturalanmış Miktar” takibi Sipariş Yönetimi sayfasından yapılabilir.

İlgili başlıkların altında yer alan sayı bilgisine tıklandığında açılacak olan pop-up’da yapılan işlemin detaylarına ulaşılabilir. Girişi yapılmayan alanlar için sıfır “0” görüntülenmektedir.

Listenin en son kolonlarında yer alan Talep No ve RFQ No başlıkları altında ise siparişin oluşturulduğu talep ya da mevcut ise RFQ numaraları görüntülenebilir. RFQ No kolonu altında yer alan ilgili id numarası tıklandığında kullanıcının erişim yetkisi bulunmakta ise ilgili sürecin detaylarına erişilebilir.

Sipariş Yönetimi sayfası üzerinden kullanıcının yetkileri bulunması durumunda Teslimat Kaydıve Fatura Kaydı yapılabilir.

Teslimat Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teslimat Kaydı
Teslimat KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Teslimat Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Teslimat kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir…

Fatura Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fatura Kaydı
Fatura KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Fatura Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fatura kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir. Fatu…