(Alıcı) Sipariş Yönetimi

Sipariş Yönetimi sayfasını görüntüleme yetkisine sahip kullanıcılar organizasyona ait Tedarikçidedurumundaki tüm siparişlere ulaşabilmektedir.

Sipariş Yönetimi sayfasına ekranın sol tarafında yer alan Siparişler başlığı altında bulunan Sipariş Yönetimi menüsü üzerinden ulaşılabilir.

Açılan sayfada kullanıcılar, satınalma kategorisi görüntüleme kısıtı bulunmamakta ise organizasyonda yer alan Tedarikçide durumunda yer alan tüm siparişleri görüntüleyebilir.

Ekranın sol üst bölümünde yer alan arama alanı tıklanarak sipariş numarası, sipariş başlığı, tedarikçi bilgileri girilerek ilgili siparişlere ulaşılabilir.

Ekranın sağ bölümünde yer alan Tüm Filtreler ikonuna tıklanarak istenilen siparişlere ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme sağlanabilir ve sonrasında kullanabilmek adına bu filtre kaydedilebilir.

Sipariş No başlığı altında yer alan numaralara tıklanarak ilgili siparişlerin detaylarına ulaşılabilir.

Tedarikçi tarafından girişi yapılan “Teyit Edilmiş Miktar” & “Teslim Edilmiş Miktar” ve Alıcı firma yetkilileri tarafından girişi yapılabilen “Teslim Alınmış” & “Faturalanmış Miktar” takibi Sipariş Yönetimi sayfasından yapılabilir.

Ekranın sol tarafında ilgili kolonlar altında yer alan sayı bilgisine tıklandığında açılacak olan pencerede yapılan işlemin detaylarına ulaşılabilir. Girişi yapılmayan alanlar için sıfır “0” görüntülenmektedir.

Kolon sırasının en sonunda yer alan Talep No ve RFQ Nokolonları altında ise siparişin oluşturulduğu talep ya da mevcut ise RFQ numaraları görüntülenebilir. RFQ Nokolonu altında yer alan sayı bilgileri tıklandığında kullanıcının erişim yetkisi bulunmakta ise ilgili sürecin detaylarına erişilebilir.

Sipariş Yönetimi sayfası üzerinden kullanıcının yetkileri bulunması durumunda Teslimat Kaydıve Fatura Kaydı yapılabilir.

Gönderim Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fatura Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teslimat Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teslimat Kaydı
Teslimat KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Teslimat Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Teslimat kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir…

Fatura Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fatura Kaydı
Fatura KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Fatura Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fatura kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir. Fatu…