Teslimat Kaydı

Tedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Teslimat Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Teslimat kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir.

Teslimat kaydı yapabilmek için Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi menülerinden birine giriş yapılmalıdır. Açılan sayfada ilgili siparişin satır başında yer alan kutucuklar üzerinden seçim yapılarak Teslimat Kaydı butonuna tıklanmalıdır.

Açılan pop-up’da;

· Zorunlu olan Teslim Alınan Miktar, İrsaliye Numarası ve İrsaliye Tarihi alanları doldurularak kaydetmek için Tamam butonuna, işlemi iptal etmek için ise İptal butonuna tıklanmalıdır.

Teslimat kaydı tamamlandıktan sonra giriş yapılan miktar bilgisi “Teslim Alınmış” kolonu altında görüntülenebilir. İlgili kolonlar listenin sonunda yer almaktadır, sayfanın sağ tarafında yer alan kolonları görüntülemek için kaydırma işlemi yapılmalıdır.

Teslimat kaydına ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak için “Teslim Alınmış” kolonu altında yer alan teslim alınan miktar bilgisi tıklanabilir.