Sipariş Takibi

Sipariş Takibi oluşturduğunuz taleplerden oluşturulan siparişleri takibin yapıldığı sayfadır. Sipariş Takibi sayfasında varsayılan olarak Sipariş Durumu “Tedarikçide” durumunda siparişler, sipariş kalemleri bazında listelenir.

Sipariş Takibi sayfasına ulaşmak için sol menüde yer alan Siparişler başlığı altında Sipariş Takibi menüsü tıklanmalıdır.

Sipariş No alanı linkli yapıdadır. Sipariş detayını görüntülemek için tıklanabilir.

Tedarikçi tarafından girişi yapılan “Teyit Edilmiş Miktar” & “Teslim Edilmiş Miktar” ve Alıcı firma yetkilileri tarafından girişi yapılabilen “Teslim Alınmış” & “Faturalanmış Miktar”takibi Sipariş Takibi sayfasından yapılabilir.

İlgili alanlar linkli yapıdadır ve detay görüntülemek için sayıların üstüne tıklanabilir. Girişi yapılmayan alanlar için sıfır “0” görüntülenmektedir.

Sipariş Takibi sayfasının varsayılan filtre ayarlarını geçici olarak değiştirmek ve arama yapmak için detaylı Filtre alanı kullanılır. Filtre alanını görüntülemek için ilgili satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanır.

Görüntüleme sağlanmak istenen siparişe ait RFQ No, Talep No, Sipariş No gibi bilgiler girilebilir ya da İşlem Durumu, Sipariş Durumu, Tedarikçi gibi alanlardan seçim yapılabilir. İhtiyaca göre seçim yapıldıktan sonra işlemi tamamlamak için “Ara” butonu tıklanmalıdır. Seçimleri iptal etmek için “Temizle” butonu tıklanmalıdır.

Giriş yapan kullanıcının yetkilerine bağlı olarak Sipariş Takibi sayfası üzerinden “Teslimat Kaydı” ve “Fatura Kaydı” yapılabilir.

Teslimat Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teslimat Kaydı
Teslimat KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Teslimat Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Teslimat kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir…

Fatura Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere ise aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fatura Kaydı
Fatura KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Fatura Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fatura kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir. Fatu…