Sipariş Onay

Şirkete tanımlı bir onay akışı mevcut ise oluşturulan siparişler ön tanımlı akışa göre onaya gönderilir. Sipariş onaycıları roller ile belirlenir ve akışa göre onayına gelen siparişleri onaylamakla sorumludur. Bir sipariş onay akışında birden fazla onaycı bulunabilir.

Sipariş onayı akışa göre sıradaki yetkiliye onaya düştüğünde ilgili kullanıcıya otomatik olarak “Sipariş onayınızı beklemektedir.” başlıklı e-posta gönderimi yapılarak bilgilendirme sağlanmaktadır.

İlgili e-postada yer alan Detay butonuna tıklayarak kullanıcı adı ve şifre ile Promena platformuna giriş sağladıktan sonra sipariş detayı görüntülenebilir.

Sipariş onay işlemleri Görevlerim menüsü üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Sipariş onay yetkisine sahip kullanıcı ekranın sağ üst bölümünde yer alan Görevlerimmenüsüne tıklayarak onay için bekleyen siparişlere erişebilir.

Açılan sayfada alıcı şirket tanımlı akışa göre ilerleyen “İşlem Bekleyen” siparişler “Görevlerim” başlığı altında listelenir.

Onaylanmış veya Reddedilmiş görevleri görüntülemek için “İşlem Yapılan” filtresi seçilmiş olmalıdır.

Siparişi onaylamak için işlemler kolonun altında yer alan “Onay” ikonuna tıklanabilir ya da reddetmek için “Red”ikonuna tıklanabilir.

Sipariş detaylarını görüntülemek için İşlemler kolonu altında yer alan “Detay” ikonu tıklanmalıdır.

Özet sekmesine tıklarak sipariş özetini tek sayfada görüntüleyebilir ve sayfanın sağ alt köşesinde yer alan Onay veya Red butonları ile sipariş onayına ilişkin işlemleri gerçekleştirilebilirsiniz.

Açılan sayfadan ihtiyaca göre Ek Onaycı ve Açıklama alanları doldurularak Gönder butonu tıklanır. Ek onaycı ve Açıklama alanları zorunlu değildir. İşlemi sonlandırmak için İptalbutonu tıklanmalıdır.

Ön tanımlı akış harici ek onaycı eklenmek için “Ek onaycı seçiniz” seçimli liste alanından şirket tanımlı kullanıcı listesinden seçim yapılmaktadır. İşlemi tamamlamak için Gönder butonu tıklanmalıdır.

Kullanıcının erişimi dahilinde olan diğer siparişlerin görüntülenebilmesi için Sipariş Listesi menüsüne giriş yapılmalıdır. Detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sipariş Listesi
Sipariş ListesiSipariş listesi bağlı olduğunuz Organizasyon birimi ve varsa alt birimlerde yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm siparişlerin görüntülenmesi ve takip edilmesi için kullanılır. Sipariş Listesine ulaşmak için sol menüde yer alan Siparişler başlığı altında Sipariş Listesi menüsü tıkla…