Sipariş Listesi

Sipariş listesi bağlı olduğunuz Organizasyon birimi ve varsa alt birimlerde yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm siparişlerin görüntülenmesi ve takip edilmesi için kullanılır.

Sipariş Listesine ulaşmak için sol menüde yer alan Siparişler başlığı altında Sipariş Listesi menüsü tıklanmalıdır.

Açılan sayfada sipariş açan kullanıcı, ilgili kullanıcı ile aynı organizasyon biriminde yer alan kullanıcılar ve alt organizasyon biriminde yer alan kullanıcılar tarafından oluşturulan tüm siparişlere ait bilgiler görüntülenebilir. Diğer kullanıcıların oluşturduğu Kurulum durumunda siparişler görüntülenemez, sadece kendi kullanıcınızın oluşturduğu Kurulum durumunda siparişler görüntülenebilir.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonunatıklanarak istenilen siparişlere ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme sağlanabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen siparişe ait sipariş numarası, sipariş başlığı, sipariş kalemlerinde yer alan ürün numarası, sipariş oluşturulduğu RFQ numarası ya da talep numarası bilgileri girilerek ve Ara butonuna tıklanarak ilgili siparişlere ulaşılabilir.

İşlem kolonu altında görüntülenebilecek ikonlar üzerinden detay görüntüleme, “Onay Bekliyor” ya da “Tedarikçide” statüsünde olan siparişleri iptal etme ya da “Kurulum” durumunda olan siparişleri silme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sil ve İptal işlemlerini tamamlamak için karşılaşılan uyarı “Evet” butonuna tıklanarak onaylanmalıdır. İşlemi iptal etmek için “Hayır” butonu tıklanmalıdır.

Kullanıcı Simgesi”ne tıklandığında Onay Bekliyor statüsünde yer alan bir siparişin hangi yetkilide onayda beklediğini görüntülenebilir.

"Tedarikçide" durumundaki siparişler Sipariş İzleme sayfasından takip edilebilir. Detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sipariş İzleme
Sipariş İzlemeSipariş İzleme oluşturduğunuz siparişlere ait takibin yapıldığı sayfadır. Sipariş İzleme sayfasında varsayılan olarak Sipariş Durumu “Tedarikçide” durumunda siparişler, sipariş kalemleri bazında listelenir. Sipariş İzleme sayfasına ulaşmak için sol menüde yer alan Siparişler başlığı al…