Sipariş İzleme

Sipariş İzleme oluşturduğunuz siparişlere ait takibin yapıldığı sayfadır. Sipariş İzleme sayfasında varsayılan olarak Sipariş Durumu “Tedarikçide” durumunda siparişler, sipariş kalemleri bazında listelenir.

Sipariş İzleme sayfasına ulaşmak için sol menüde yer alan Siparişler başlığı altında Sipariş İzleme menüsü tıklanmalıdır.

Sipariş No alanı linkli yapıdadır. Sipariş detayını görüntülemek için tıklanabilir.

Tedarikçi tarafından girişi yapılan “Teyit Edilmiş Miktar” & “Teslim Edilmiş Miktar” ve Alıcı firma yetkilileri tarafından girişi yapılabilen “Teslim Alınmış” & “Faturalanmış Miktar”takibi Sipariş İzleme sayfasından yapılabilir.

İlgili alanlar linkli yapıdadır ve detay görüntülemek için sayıların üstüne tıklanabilir. Girişi yapılmayan alanlar için sıfır “0” görüntülenmektedir.

Sipariş İzleme sayfasının varsayılan filtre ayarlarını geçici olarak değiştirmek ve arama yapmak için detaylı Filtre alanı kullanılır. Filtre alanını görüntülemek için ilgili satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanır.

Görüntüleme sağlanmak istenen siparişe ait RFQ No, Talep No, Sipariş No gibi bilgiler girilebilir ya da İşlem Durumu, Sipariş Durumu, Tedarikçi gibi alanlardan seçim yapılabilir. İhtiyaca göre seçim yapıldıktan sonra  işlemi tamamlamak için “Ara”  butonu tıklanmalıdır. Seçiöleri iptal etmek için “Temizle” butonu tıklanmalıdır.

Giriş yapan kullanıcının yetkilerine bağlı olarak Sipariş İzleme sayfası üzerinden “Teslimat Kaydı” ve “Fatura Kaydı” yapılabilir.

Teslimat Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teslimat Kaydı
Teslimat KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Teslimat Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Teslimat kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir…

Fatura Kaydı'na ilişkin detaylı bilgilere ise aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fatura Kaydı
Fatura KaydıTedarikçiye gönderilen siparişler teslim alındığı taktirde Fatura Kaydı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fatura kaydı, kullanıcının yetki ve erişim iznine bağlı olarak Sipariş Yönetimi, Sipariş İzleme ya da Sipariş Takibi sayfalarından herhangi biri üzerinden gerçekleştirilebilir. Fatu…