RFI Süreçlerine Katılım

Davet edilmiş olduğunuz RFI süreçlerine katılım sağlayabilmek için RFQ/ E-İhale başlığı altında yer alan RFI Listesi menüsüne tıklayabilirsiniz.

RFI Listesi içerisinde “Yayımlandı” ve “Cevap Aşamasında” durumlarında bulunan ve henüz yanıtlanmamış olan süreçler otomatik olarak listelenmektedir.

İşlem kolonu altında yer alan dosya ikonuna tıklayarak süreç detaylarına erişebilirsiniz.

Süreç detaylarında Genel Bilgiler sayfası üzerinden yayımlanan RFI sürecine ilişkin başlangıç – bitiş tarihi, yayımlayan firma bilgisi ve mevcut ise notlar gibi genel detayları görüntüleyebilirsiniz.

Sürece katılım sağlayacak olan yetkili kullanıcıyı Katılımcı Yetkilisi alanında yer alan kalem ikonuna tıklayarak, mevcut ise farklı bir kullanıcı seçtikten sonra kaydederek güncelleyebilirsiniz.

RFI üzerinden alıcı firma yetkilileri ile iletişime geçmek için aşağıdaki bağlantıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

(Tedarikçi) RFI Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) RFI Kapsamında Mesajlaşma ÖzelliğiRFI süreçlerinde mesaj özelliği ilgili RFI’ın detayında bulunan Genel Bilgiler, Belgeler ve Formlar sayfalarında yer almaktadır. Mesaj kutusu ikonuna detay sayfalarının sağ üst bölümünden ulaşılabilir. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçene…

Ekranın sağ üst bölümünde yer alan Loglar menüsü üzerinden süreç içerisinde şirket kullanıcılarınız ya da alıcı firma kullanıcıs tarafından alınmış aksiyonları listeleyebilirsiniz.

Belgeler sayfası üzerinden süreç içerisine alıcı firma yetkilileri tarafından eklenmiş belgeleri görüntüleyebilir ve kullanıcınız ile Ekle butonuna tıklayarak açılan pencere üzerinden yeni belgeler ekleyebilirsiniz.

Belgeler menüsü üzerinden belgelerin yüklenme tarihi, yükleyen yetkili ve isim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Formlar sayfası üzerinden RFI içerisinde alıcı yanıtlanması için eklemiş olduğu formları görüntüleyebilirsiniz. Yanıtlanmamış formlar için Durum kolonu altında Yanıtlanmamış statüsü görüntülenebilir.

Herhangi bir formu yanıtlamak için İşlem kolonu altında yer alan dosya ikonuna tıklayabilirsiniz.

Dosya ikonuna tıklanması sonrası açılacak olan pencerede karşılaşılan sorular görüntülenebilir.

Verilen yanıtları alıcıya göndermeden sonradan revize sağlamak adına kaydetmek için Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

Yanıtlarınızı göndererek formu tamamlamak için Gönder butonuna tıklayabilirsiniz.

Açılan pencereyi kapatmak için Kapat butonuna tıklayabilirsiniz.

Yanıtlanan formlar için Formlar sayfasında Gönderildi statüsünü, yanıtlayan kullanıcı ve yanıtlanma tarihi gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

RFI Listesi hakkında aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

RFI Listesi (Tedarikçi)
RFI Listesi (Tedarikçi)Davet edilmiş olduğunuz RFI süreçlerini listelemek ve detaylarını görüntülemek için RFQ/ E-İhale başlığı altında yer alan RFI Listesi menüsüne tıklayabilirsiniz. RFI Listesi içerisinde “Yayımlandı” ve “Cevap Aşamasında” durumlarında bulunan ve henüz yanıtlanmamış olan süreçler…