DÖF Listesi

DÖF Listesi oluşturulan DÖF’lerin takibinin yapıldığı sayfadır ve yetki dahilinde görüntülenir. DÖF Listesi sayfasında kullanıcılar oluşturulan DÖF’leri listeleyebilmektedir.

DÖF Listesi menüsüne ulaşmak için ekranın sol tarafında yer alan Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Aksiyon Yönetimi menüsü içerisinde yer alan DÖF Listesi başlığına tıklanmalıdır.

Açılan sayfada kullanıcı oluşturulan DÖF’lere ilişkin detaylı bilgilere ulaşabilir ve mevcut DÖF’lerin takiplerini gerçekleştirebilir.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanarak istenen DÖF’lere ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme yapılabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen DÖF’lere ait ID numarası, başlık, tedarikçi ya da tarih bilgileri gibi detaylar girilir ve Ara butonuna tıklanarak ilgili DÖF’lere ulaşılabilir.

Kurulum durumundaki DÖF’ler tedarikçiye iletilebilmesi adına İşlem kolonun altında ilgili satırda yer alan Gönder butonuna tıklanarak gönderilebilir ve ilgili DÖF’e ait durum bilgisi Gönderildi olarak güncellenir.

Gönderilen DÖF’ler ihtiyaç halinde İşlem kolonu altında yer alan İptal ikonuna tıklanarak iptal edilebilir.

Gönderildi statüsünde olan bir DÖF tedarikçi tarafından kabul edildiğinde DÖF statüsü Tedarikçide olarak güncellenir.

Eğer bir DÖF için ilgili tedarikçi, gerekli aksiyonları alarak süreci alıcı firmanın kontrolüne göndermiş ise DÖF durumu Kontrol Bekliyor olarak güncellenir. Durumu Kontrol Bekliyor olan DÖF’ün işlem kolonunda Kapat ve Geri Gönder İkonu görüntülenebilir.

Kapat işlemi tamamlanan DÖF’ler için kullanılır. Kapatma işlemi yapmadan detay görüntülenebilir ve belge eklenebilir.

Kapatma işlemi sırasında DÖF’ün Başarı Durumu ve Açıklama bilgisi girilir. Başarı Durumu Başarılı ya da Başarısız olarak seçildikten sonra açıklama eklenerek “Evet” butonu tıklanır. Süreci tamamlanan DÖF’ler Kapalı duruma geçer.

Alıcı firma kullanıcısı tarafından kontrol edilen DÖF’ler tedarikçiye işlem kolonu altında yer alan Geri Gönder ikonuna tıklanarak tekrardan gönderilebilir. Geri gönderme işlemi yaparken de açıklama girilmelidir. Gönderilen DÖF için durum bilgisi Gönderildi olarak güncellenir

Talep olarak iletilen DÖF'ler DÖF Talep Yönetimi sayfasında görüntülenmektedir. Detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

DÖF Talep Yönetimi
DÖF Talep YönetimiDÖF Talep Yönetimi sayfası DÖF Sorumlusuna gönderilen taleplerin takip edilerek ilgili aksiyonların alındığı sayfadır. DÖF Talep Yönetimi menüsüne ulaşmak için ekranın sol tarafında yer alan Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Aksiyon Yönetimi menüsü içerisinde yer alan DÖF Talep Yö…