DÖF Talep Yönetimi

DÖF Talep Yönetimi sayfası DÖF Sorumlusuna gönderilen taleplerin takip edilerek ilgili aksiyonların alındığı sayfadır.

DÖF Talep Yönetimi menüsüne ulaşmak için ekranın sol tarafında yer alan Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Aksiyon Yönetimi menüsü içerisinde yer alan DÖF Talep Yönetimi butonuna tıklanmalıdır.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanarak istenen DÖF taleplerine ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme yapılabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen DÖF taleplerine ait ID numarası, başlık, tedarikçi ya da tarih bilgileri gibi detaylar girilerek ve Ara butonuna tıklanarak ilgili DÖF taleplerine ulaşılabilir.

DÖF ün detaylarına ulaşabilmek adına İşlem kolonu altından detay ikonuna tıklanır. DÖF sorumlusunun güncellenmesi halinde ilgili DÖF talebi, Talep Yönetimi Listesinde görüntülenmez. Seçilen DÖF sorumlusunun DÖF Listesinde görüntülenir.

DÖF talebinin uygun bulunmaması durumunda işlem kolonu altından Geri Gönder ikonu ile talep edene incelemesi adına geri gönderir.

DÖF talebinin uygun bulunması durumunda talepten DÖF oluşturulması için işlem kolonu altından DÖF oluştur ikonuna tıklanır. Bu senaryoda veriler otomatik dolu gelir. İşlem başarı ile tamamlandıktan sonra DÖF talebinin durumu DÖF Oluşturuldu olur. DÖF oluşturulduktan sonra belge ekleme veya silme işlemleri yapılabilir.