Teklif Toplama (RFQ) ya da E-İhale Süreci Başlatma/Talep Etme

Promena e-Sourcing Sistemi'nde On-demand yönetim için RFQ / e-İhale Talep yetkisine sahipseniz, Operasyon birim yetkililerine süreç talep etme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.RFQ / İhale Self-servis süreç başlatma yetkisine sahipseniz sistem üzerinde kendi sürecinizi yönetebilirsiniz.

  1. Sıfırdan Süreç Başlatma:

Ana Sayfada bulunan “Yeni”ikonunu tıklayınız.

Yeni bir süreç talep edeceğiniz durumlarda Yeni Süreç Talep Et, self-servis olarak yeni bir süreç başlatmak istediğinizde Yeni Süreç Başlat butonuna tıklayınız ve çıkan ekranda Süreç Tipi olarak "RFQ veya E-İhale"yi seçiniz.

Açılan pencerede Süreç Tipi olarak "RFQ - Teklif İsteği" ya da "e-İhale" seçerek Tamam butonuna tıklayınız. Bu işlemden sonra sürecinizle ilgili detay ekranlar açılacaktır.

NOT: Süreç Tipi'ni RFQ - Teklif İsteği olarak seçmeniz durumunda sürecinizi "Kapalı Zarf" uygulaması ile de yönetebilirsiniz. İlgili işlem için Genel Bilgiler bölümünde yer alan Rekabet & Süre Ayarları bölümünden "Kapalı Zarf" opsiyonunu aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

  • Kapalı Zarf: Firmaların vermiş oldukları teklifler ve sisteme yükleyecekleri belgeler süreç bitiş tarihine kadar görüntülenemeyecektir. Ancak tüm teklif ve belgeler Süreç Bitiş Tarihi'nden sonra görüntülenebilecektir.

2. Başka Bir Süreçten Kopyalama veya Dönüştürme

Teklif Toplama (RFQ) ya da e-İhale süreçlerini kopyalayarak yeni bir Teklif Toplama (RFQ) ya da e-İhale süreci başlatabilir ya da talep edebilirsiniz. Süreç Listesi'nde kopyalamak istediğiniz sürecin yanındaki Kopyala ikonuna tıklayınız.

Kapanmış bir süreci yeni bir sürece dönüştürmek istiyorsanız (2. Tur Teklif Toplama ya da Teklif Toplama sonrası e-İhale vb.) Süreç Listesi'nde Dönüştür ikonuna tıklayınız.

Açılan pencerede kopyalamak ya da dönüştürmek istediğiniz sürecin özelliklerini seçiniz. Dilerseniz sadece teklif veren tedarikçileri al, tüm belgeleri dahil et, sadece son teklifleri getir vb. özellikleri seçtikten sonra "Servis Tipi"ni kontrol ederek "Tamam" butonuna tıklayarak süreciniz ile ilgili detay ekranlara ulaşabilirsiniz.

  • On-demand: Süreç yönetiminin Promena yetkilisi tarafından düzenlendiğini belirtir.
  • Self-servis: Süreç yönetiminin kullanıcının kendisi tarafından düzenlendiğini belirtir.