Teklif Girişi ve Gönderimi

Promena e-Sourcing Sistemi'nde tedarikçi olarak   Teklif Toplama (RFQ)  ve  e-İhale  süreçlerine davet edildiğiniz takdirde sistemde tanımlı kullanıcı hesabına bağlı e-posta adresinize bir duyuru gönderilecektir.

https://solutions.promena.net adresinden  kullanıcı adı  ve  şifrenizi  girerek sisteme giriş yapabilir, süreçlerin detaylarını inceleyebilir ve gerekli süreler içinde tekliflerinizi verebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi  Ana Sayfa  içerisinde süreçleri Son Aktiviteler  alanı altında görüntüleyebilirsiniz. İçeriğini görüntülemek ve teklif vermek istediğiniz teklif toplama/ihale süreçlerinin üstüne tıklayarak detayına erişebilirsini

Tüm süreçleri görüntülemek için  Süreç Listesi'ne tıklayınız, bu sayfada kullanıcınıza tanımlı tüm süreçler listenecektir. İçeriğini görüntülemek ve teklif vermek istediğiniz bir teklif toplama/ihale sürecinin isminin bulunduğu satırın sol tarafında bulunan, “İşlem” kolonu altında yer alan gri renkli dosya ikonuna tıklayabilirsiniz

Açılan yeni sayfada ekranın sol tarafında bulunan Teklif Ekranı menüsüne tıklayarak teklif vermeniz gereken ürün/hizmet kalemlerine ulaşabilirsiniz.

Teklif girişlerinizi sağlarken dikkatli bir şekilde gerekli alanları doldurunuz. Doldurmanız gereken birden fazla fiyat  ve  fiyat dışı bilgi sütunu olabilir.

Bilgi girişlerinizi sağladıktan sonra sağ alt kısımdaki  "Gönder"  butonuna basınız.

.

"Gönder"  butonuna bastıktan sonra sistem tarafından, teklif gönderme işlemini onayladığınıza dair bir teyit mesajı çıkacaktır. Eminseniz  "Tamam"  butonuna tıklayınız.

Teklifiniz başarılı bir şekilde sisteme işlendiyse “İşleminiz başarıyla tamamlanmıştır.” Uyarısını ekranın sağ üst bölümünde görüntüleyebilirsiniz.

Teklifiniz, başarılı bir şekilde sisteme işlenmediği taktirde ekranın sol üst bölümünde ve kalem satırlarında yer alan hata uyarılarını dikkate alarak teklifinizi düzeltebilir ve tekrardan gönderebilirsiniz. 

Önemli Not: Tüm teklifleriniz doğru şekilde girilmediği taktirde teklifleriniz sisteme işlenmeyecektir.

Sistem saati 0 olana kadar tekliflerinizi verebilirsiniz ve birden fazla defa yenileyebilirsiniz. Süreçte otomatik uzatma açıksa son dakikalarda teklif geldiğinde süreç otomatik olarak uzayacaktır. Sürecin durumu "Kapalı" konumuna geçtikten sonra teklif kabul edilmeyecektir.

Süreçle ilgili diğer sayfalara geçmek için sol menüyü kullanabilirsiniz.