Talep Onay

Talep onay yetkisine sahip kullanıcı ekranın sağ üst bölümünde yer alan Görevlerim ikonuna tıklayarak onay için bekleyen taleplere erişebilir. Onay bekleyen bir işlem olması durumunda Görevlerim ikonu yanıp sönen bir animasyon ile kullanıcıları bilgilendirecektir.

Açılan sayfada “İşlem Bekleyen” Görevler ve Ek Görevler kullanıcının yetkilerine göre listelenir. Onaylanmış veya Reddedilmiş görevleri görüntülemek için “İşlem Yapılan” filtresi seçilmiş olmalıdır.

Talebi onaylamak için işlem kolonun altında yer alan Yeşil renkli tik ikonuna  tıklanabilir ya da reddetmek için Kırmızı renkli çarpı ikonuna tıklanabilir.

Talebin detay içeriğine dosya ikonuna tıklanarak ulaşılabilir ve onay / red işlemleri talebin detayında yer alan Özet sayfasının en altında bulunan Onay veya Red butonları ile gerçekleştirilebilir.

Onay butonu tıklandığında açılan sayfadan Gönder butonu tıklanmalıdır. Ek onaycı seçimi bu alandan yapılmaktadır, zorunlu değildir. Akış dışında yer alan bir onaycı eklenmek istendiğinde seçimli listeden seçilerek ve açıklama eklenebilir. Ek onaycı seçilmeyeceği durumda ise ilgili alanlar doldurulduktan sonra Gönder butonu tıklanmalıdır.