Talep Onay İşlemleri & Görevlerim Sayfası

Talep onay yetkisine sahip kullanıcı ekranın sağ üst bölümünde yer alan Görevlerim ikonuna tıklayarak onay için bekleyen taleplere erişebilir.

Açılan sayfada “İşlem Bekleyen” Görevler ve Ek Görevler kullanıcının yetkilerine göre listelenir. Onaylanmış veya Reddedilmiş görevleri görüntülemek için “İşlem Yapılan” filtresi seçilmiş olmalıdır.

Talebi onaylamak için işlem kolonun altında yer alan Yeşil renkli tik ikonuna  tıklanabilir ya da reddetmek için Kırmızı renkli çarpı ikonuna tıklanabilir.

Talebin detay içeriğine dosya ikonuna tıklanarak ulaşılabilir ve onay / red işlemleri talebin detayında yer alan Özet sayfasının en altında bulunan Onay veya Red butonları ile gerçekleştirilebilir.

Onay butonu tıklandığında açılan sayfadan Gönder butonu tıklanmalıdır. Ek onaycı seçimi bu alandan yapılmaktadır, zorunlu değildir. Akış dışında yer alan bir onaycı eklenmek istendiğinde seçimli listeden seçilerek ve açıklama eklenebilir. Ek onaycı seçilmeyeceği durumda ise ilgili alanlar doldurulduktan sonra Gönder butonu tıklanmalıdır.

Talep Listesi

Oluşturulan taleplere ait listelere ulaşabilmek adına ekranın sol tarafında yer alan Talepler başlığı altında yer alan Talep Listesi butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada talep açan kullanıcı ve ilgili kullanıcı ile aynı organizasyon biriminde yer alan kullanıcılar tarafından oluşturulan tüm taleplere ait bilgiler görüntülenebilir.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanarak istenilen taleplere ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme sağlanabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen talebe ait talep numarası, talep başlığı ya da talep kalemlerinde yer alan ürün numarası bilgileri girilerek ve Ara butonuna tıklanarak ilgili taleplere ulaşılabilir.

İşlem kolonu altında görüntülenebilecek ikonlar üzerinden detay görüntüleme, talep kopyalama ve Kurulum durumunda olan talepleri silme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Listelenen taleplerin detayına ulaşmak için ilgili satırların işlem kolonunun altında yer alan Detay ikonuna tıklanmalıdır.

Mevcut bir talebi kopyalayarak yeni bir talep oluşturabilmek için Kopyala ikonuna tıklanarak açılan pop-up onaylanır ve oluşturulan yeni talebin detay sayfasına yönlendirme yapılır.

Kurulum durumunda olan bir talebi silebilmek için Sil ikonuna tıklanarak karşılaşılan uyarı onaylanmalıdır.

İptal edilmek istenen Onay Bekliyor ya da Satınalmadastatüsündeki talepler İptal butonuna tıklanarak karşılaşılan uyarı onaylanabilir.