Talep Listesi

Oluşturulan taleplere ait listelere ulaşabilmek adına ekranın sol tarafında yer alan Talepler başlığı altında yer alan Talep Listesi butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada talep açan kullanıcı ve ilgili kullanıcı ile aynı organizasyon biriminde yer alan kullanıcılar tarafından oluşturulan tüm taleplere ait bilgiler görüntülenebilir.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan Tüm Filtreler butonu tıklanarak istenilen taleplere ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme sağlanabilir.

Farklı bir filtre düzenlemek ve listelemek için "Tüm Filtreler" alanında durumlar eklendikten ve düzenlendikten sonra ‘’Sonuçları Göster’’ butonuna tıklanır. Oluşturulan filtreyi kaydetmek için “Yeni Filtre Oluştur” ikonu tıklanmalıdır.

Kaydedilmek istenen filtre için “Şablon Adı” alanı doldurulur ve “Kaydet” butonu tıklanır.

Daha öncesinde oluşturulmuş ve kaydedilmiş filtreleri kullanmak için “Kayıtlı Filtreler” alanından seçim yapılabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen talebe ait talep numarası ya da talep başlığı bilgileri girilerek Arama sağlanayabilmek için ekranın sol üst kısmında yer alan arama alanı kullanılır.

İşlemler kolonu altında görüntülenebilecek ikonlar üzerinden detay görüntüleme, talep kopyalama, Loglar ve Talep durum bilgisi doğrultusunda Silme ya da İptal etme, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Listelenen taleplerin detayına ulaşmak için ilgili satırların işlem kolonunun altında yer alan Detay ikonuna tıklanmalıdır.

Mevcut bir talebi kopyalayarak yeni bir talep oluşturabilmek için Kopyalaikonuna tıklanarak açılan pop-up onaylanır ve oluşturulan yeni talebin detay sayfasına yönlendirme yapılır.

Kullanıcıların talep üzerinde yaptığı işlemlerin sistem tarafından kayıt altına tutulduğu alan Loglar alanıdır. İlgili alana Loglar butonu tıklanarak ulaşılır.

Kurulum durumunda olan bir talebi silebilmek için Sil ikonuna tıklanarak karşılaşılan uyarı onaylanmalıdır.

İptal edilmek istenen Onay Bekliyor ya da Satınalmadastatüsündeki talepler İptal butonuna tıklanarak karşılaşılan uyarı onaylanabilir.