Süreç Genel Bilgileri

Promena e-Sourcing Sistemi'nde Teklif Toplama (RFQ) ya da e-İhale süreci başlatma işlemini gerçekleştirdikten sonra sürecinizin genel bilgilerini oluşturmanız ve süreç ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

Genel Bilgiler: Sürecinizle ilgili genel bilgileri içermektedir. Süreç menüsünde Genel Bilgiler sayfasında yer almaktadır.

  1. Süreç Başlığı: Sürecinizin başlığını belirtiniz.
  2. Genel Açıklama: Sürecinizle ilgili genel açıklamaları yazınız. Bu açıklamalar tedarikçiler tarafından görülecektir.
  3. Süreç Türü: Sürecinizin türünü Canlı ya da Demo olarak seçiniz.
  4. Şirket Ünvanı: Bu alana otomatik olarak şirket ünvanınız gelecektir. Sistemde birden fazla şirkete bağlıysanız sürecinizle ilgili şirketi seçiniz.
  5. Yetkili Kişi: Bu alana otomatik olarak sizin kullanıcı bilgileriniz gelecektir. Bu süreci başka bir yetkili adına açıyorsanız ilgili yetkiliyi seçiniz. Sürecinize başka yetkilileri dahil etmek istiyorsanız sağ üstteki Yetkili Listesi sekmesinden ilgili kişileri ekleyiniz.
  6. Para Birimi: Sürecinizle ilgili para birimini seçiniz. Sürecinize başka para birimleri dahil etmek istiyorsanız sağ üstteki Para Birimleri sekmesinden ilgili para birimlerini ekleyiniz. Tedarikçi firmalar bu eklediğiniz para birimleriyle de teklif verebileceklerdir.
  7. Kategoriler: Sürecinizle ilgili alım kategorinizi seçiniz. Seçim yapabilmeniz için şirketinizin sistem üzerinde bir kategori yapısının bulunması gerekmektedir.
  8. Bölüm / Maliyet Merkezi: Sürecinizin dahil olacağı bölüm ya da maliyet merkezini seçiniz. Seçim yapabilmeniz için şirketinizin sistem üzerinde tanımlı bölüm ya da maliyet merkezlerinin olması gerekmektedir.

Önemli Not: Genel Bilgileri doldurduktan ve Rekabet ve Süre Ayarları'nı yaptıktan sonra sayfanın sağ alt kısmında Kaydet butonuna basmayı unutmayınız.

Sürecinizle ilgili diğer sayfalara ulaşmak için ekranın sol kısmındaki süreç menünüzden ilgili sayfaya tıklayınız.