RFI Oluşturma - Tedarikçi Listesi (Adım 3)

Her RFI süreci 4 farklı aşama tamamlanarak oluşturulmaktadır. Tedarikçi Listesi sayfasının tamamlanması sürecin üçüncü adımıdır.

Tedarikçi Listesi adımına geçmek için “Formlar” adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve sonraki butonu tıklanmış olmalıdır.

Tedarikçi Listesi sayfası ilgili sürece davet edilecek tedarikçilerin eklendiği adımdır.

Alıcı Şirket tedarikçi listesinde yer alan tedarikçileri sürece davet etmek için Ekle butonu tıklanır ve Tedarikçi Listesinden Ekle seçimi yapılır.

Açılan pencerede şirketinizin tanımlı tedarikçi listesi altında yer alan tüm tedarikçiler listelenir. Sol alanda yer alan filtreler sayesinde belirli kriterlere göre arama yapabilirsiniz.

§  Arama Alanı: tedarikçi adı ve vergi numarası girişi yaparak arama yapabilmenizi sağlar.

o Arama Alanı: tedarikçi adı ve vergi numarası girişi yaparak arama yapabilmenizi sağlar.

o Tedarikçi Durumu: Şirketiniz için oluşturulmuş tedarikçi durum yapısına göre arama yapabilirsiniz.

o Kategoriler: Şirketiniz için tanımlı kategori listesine göre arama yapabilirsiniz. Kategoriler Alanı manuel giriş yapmanıza ve tanımlı kategori ağacından seçim yapmanıza olanak verir.

o Kategori Durumu: İlgili tedarikçinin bağlı olduğu kategori veya kategorilerin durumuna göre arama yapılmasını sağlar.

o Ülke/Eyalet/Şehir: Bölgeye göre arama yapılması için kullanılır.

o Marka: Alıcı firmaların tanımlı ürünleri için oluşturmuş olduğu markalar tedarikçilere tanımlanabilir. Marka filtresi ile ilgili markayı yazarak marka ile ilişkili tedarikçileri listeleyebilirsiniz.

Tüm alanlar için seçim veya giriş yapıldıktan sonra Ara butonu tıklanmalıdır. Birden fazla filtre aynı anda uygulanabilir.

Tedarikçi bilgileri alanında firma adı, tedarikçi durum bilgisi, adres bilgisi ve tanımlı olduğu kategoriler kategori durum bilgisi ile yer almaktadır.

Kullanıcılar alanında tedarikçi kartına tanımlı kullanıcılar listelenmektedir.

Belirlediğiniz Tedarikçiyi sürece eklemek için, ilgili tedarikçinin bulunduğu satırda yer alan kutucuk işaretlenmeli ve Kullanıcılar kolonu altından ilgili satırda katılımcı kullanıcısını seçerek Kaydet butonunu tıklamanız gerekmektedir.

Tedarikçi ekleme penceresini kapatmadan seçime devam etmek için kaydet ve yeni ekle butonunu tıklayabilirsiniz.

Yapılan değişiklikleri kaydetmeden çıkmak için İptal butonuna tıklayabilirsiniz.

RFI süreci oluşturma işlemlerinin dördüncü adımı olan Belgeler sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz.

RFI Oluşturma - Belgeler (Adım 4)
RFI Oluşturma - Belgeler (Adım 4)Her RFI süreci 4 farklı aşama tamamlanarak oluşturulmaktadır. Belgeler sayfasının tamamlanması sürecin dördüncü adımıdır. Belgeler alanı oluşturulan sürece ait dokümanların takibi için kullanılır. Belgeler alanına eklenen dokümanlar alıcı firmanın kararına istinaden …

Oluşturulan RFI'ların görüntülenebileceği RFI Listesi hakkında aşağıdaki bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz.

RFI Listesi
RFI ListesiOluşturulan RFI’ları görüntülemek ve takip sağlayabilmek adına ekranın sol bölümünde yer alan RFQ / E-İhale başlığı altında yer alan RFI menüsüne bağlı RFI Listesi’ne tıklanmalıdır. Açılan sayfada durum ayrımı olmaksızın RFI süreçleri listelenmektedir. Filtre satırının sağ bölümünde bulun…