RFI Oluşturma - Genel Bilgiler (Adım 1)

Her RFI süreci 4 farklı aşama tamamlanarak oluşturulmaktadır.

RFI Süreci Oluşturmak için; RFI ana başlığı altında yer alan RFI Oluştur menüsüne tıklanmalıdır. Açılan sayfada kurulum adımları görüntülenebilir. Süreç kurulumu için gerekli tüm adımlar sırası ile takip edilerek tamamlanmalıdır.

Her RFI süreci 4 farklı aşama tamamlanarak oluşturulmaktadır. Genel Bilgiler sayfasının tamamlanması sürecin birinci adımıdır.

RFI ana başlığı altında yer alan RFI Oluştur menüsü tıklandığında açılan sayfada 4 kurulum adımı görüntülenebilir. Süreç kurulumu için gerekli tüm adımlar sırası ile takip edilerek tamamlanmalıdır.

Genel Bilgiler” alanında doldurulması gereken alanlar kırmızı yıldız işareti ile belirtilmiştir. Belirtilen alanların eksik olması durumunda bir sonraki adıma geçilemez.

Başlık: Form konusunun başlığıdır. Listeleme ekranlarında ve e-posta duyurularında ilgili alanda tanımlanan başlık kullanılmaktadır.

Şirket:  İşlemi yapan kullanıcının tanımlı olduğu şirketler ilgili alanda listelenir. Kullanıcıların 1 adet şirket için yetkisi bulunduğu durumlarda ilgili alanda tek şirket bilgisi yer alır ve ilgili şirket varsayılan olarak seçilidir.

Yetkili Kişi: İşlemi yapan kullanıcının bilgileri ilgili alana otomatik olarak atanmaktadır. Şirkete bağlı kullanıcılar listelenir ve yetkili değişikliği yapılabilir.

Organizasyon Birimi: İşlemi yapan kullanıcının bağlı olduğu şirket organizasyon birimini otomatik olarak atanmaktadır.

Şirket İçi Not: Şirkete bağlı kullanıcılar ile paylaşılmak üzere bilgi girişi yapılan alandır. Bu alana yazılan notlar tedarikçiler tarafından görüntülenemez.

Tedarikçiye Not: Tedarikçiler ile paylaşmak üzere bilgi girişi yapılan alandır. Bu alana yazılan notlar tedarikçiler tarafından görüntülenebilir.

Bitiş Tarihi: Sürecin sonlanacağı tarih ve saat bilgisinin girişinin yapıldığı alandır. İlgili alana manuel giriş yapılabilir veya takvim ikonundan seçim yapılabilir.

Tüm bilgiler tamamlandıktan sonra Sonraki butonuna tıklanarak sürecin 2. Adımı olan Formlar bölümüne geçilir.

RFI süreci oluşturma işlemlerinin ikinci adımı olan Formlar sayfası hakkında aşağıdaki bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz.

RFI Oluşturma - Formlar (Adım 2)
RFI Oluşturma - Formlar (Adım 2)Her RFI süreci 4 farklı aşama tamamlanarak oluşturulmaktadır. Formlar sayfasının tamamlanması sürecin ikinci adımıdır. Formlar adımına geçmek için “Genel Bilgiler” adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve ekranın sağ alt bölümünde yer alan Sonraki butonu tıklanmış olmal…

Oluşturulan RFI'ların görüntülenebileceği RFI Listesi hakkında aşağıdaki bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz.

RFI Listesi
RFI ListesiOluşturulan RFI’ları görüntülemek ve takip sağlayabilmek adına ekranın sol bölümünde yer alan RFQ / E-İhale başlığı altında yer alan RFI menüsüne bağlı RFI Listesi’ne tıklanmalıdır. Açılan sayfada durum ayrımı olmaksızın RFI süreçleri listelenmektedir. Filtre satırının sağ bölümünde bulun…