Rezerv Fiyatlı Süreçlere Teklif Verme

Promena e-Sourcing Sistemi'nde tedarikçi olarak davet edildiğiniz Teklif Toplama (RFQ) ve e-İhale süreçlerinin detaylarını görüntüleyebilir ve gerekli süreler içinde tekliflerinizi verebilirsiniz.

Süreçlere teklif verirken süreci açan şirket tarafından belirlenmiş kurallar olabilir. Bu kurallardan biri Rezerv Fiyat kuralıdır. Bu özellik aktif ise süreci yöneten firma tarafından satır bazında rezerv fiyat belirlenebilecektir. Bu özellikle ilgili iki ayrı seçenek yer almaktadır:

  • Rezerv Fiyat Tedarikçi Erişimi: Aktif ise satır bazında tanımlanacak olan rezerv fiyat bilgileri Teklif Ekranı'nda görüntülenebilecektir.
  • Rekabet Rezerv Fiyat Bağımlılığı: Aktif ise açık olan rekabet bilgilerini görebilmek için kalemlerde Rezerv Fiyat'ı geçmek gerekmektedir.

Rezerv fiyat özelliğinin açık olup olmadığı süreç detaylarında Özet sayfasında yer almaktadır.

.**Rezerv fiyat tedarikçi erişimi ayarları alıcı firmanın inisiyatifindedir.

Rezerv Fiyat Tedarikçi Erişimi aktif değil ise Teklif Ekranı'nda satır bazında tanımlanmış rezerv fiyat bilgileri görüntülenmeyecektir.

Süreç içerisinde tanımlanan rezerv fiyatın altına indiğiniz sistem otomatikman rekabet bilgisini aktif hale getirecektir.

Rezerv Fiyat Tedarikçi Erişimi aktif ise Teklif Ekranı'nda satır bazında tanımlanmış rezerv fiyat bilgileri görüntülenecektir.

Rekabet Rezerv Fiyat Bağımlılığı aktif ise rezerv fiyata ulaşılan satırlar için aşağıdaki gibi rekabet bilgisi görüntülenmeye başlayacaktır.

Sistem saati 0 olana kadar tekliflerinizi verebilirsiniz ve birden fazla defa yenileyebilirsiniz. Süreçte otomatik uzatma açıksa son dakikalarda teklif geldiğinde süreç otomatik olarak uzayacaktır. Sürecin durumu Kapalı konumuna geçtikten sonra teklif kabul edilmeyecektir.

Süreçle ilgili diğer sayfalara geçmek için sol menüyü kullanabilirsiniz.