Rezerv Fiyat Kullanımı

Süreçleriniz de rekabet bilgisinin gösterimini belirli bir fiyat seviyesinin aşılması şartına bağlamaya Rezerv Fiyat kullanımı ve bu fiyat seviyesine de Rezerv Fiyat denir. Doğru belirlenmiş bir rezerv fiyat sürecinizde rekabetin artmasına yardımcı olacaktır.

Rezerv Fiyat İşleyişi

Rezerv fiyat belirlediğiniz alanlarda tedarikçileriniz rezerv fiyatı geçene kadar hiçbir rekabet bilgisi görmez. Aşağıdaki ekran görüntüsünde tedarikçinin rezerv fiyata erişim sağlamadığını görmektesiniz. Erişim sağlanamadığı için tedarikçinin ekranında herhangi bir rekabet bilgisi görünmeyecektir.

Aşağıdaki ekranda rezerv fiyata ulaşan tedarikçi ekranını görmektesiniz. İlgili ihale kurulum aşamasındayken rezerv fiyata ulaşıldığı zaman hangi rekabet bilgilerinin gösterileceğini seçebilirsiniz.

Dilerseniz rezerv fiyata ulaşım sağlamamış olan tedarikçiler ile ihale sırasında belirlediğiniz rezerv fiyatı paylaşabilirsiniz.Aşağıdaki ekran görüntüsünde rezerv fiyatın paylaşıldığını görmektesiniz.

Rezerv fiyat tedarikçiler ile paylaşıldıktan sonra tedarikçi  rezerv fiyatı görüp teklif girişi yapabilir.

Rezerv Fiyat Oluşturma

Kalem oluştururken toplam fiyat sütununun detaylarına tıkladığımızda rezerv fiyat seçenekleri karşımıza çıkacaktır.

Bu bölümde rezerv fiyatı uygun bulduğumuz şekilde kurguladıktan ve kaydettikten sonra kalem satırında Rezerv Fiyat alanı açılacaktır.

Uyarılar

Rezerv fiyat uygulaması süreçler kurulum aşamasındayken eklenebilir ,yayınlanmış süreçlerde Rezerv Fiyat oluşturulamaz. Ancak yayınlanmış süreçlerde rezerv fiyatta değişiklik yapılabilir ve tedarikçi erişimine açılıp kapatılabilir.