Rezerv Fiyat Kullanımı

Süreçlerinizde rekabet bilgisinin gösterimini belirli bir fiyat seviyesinin aşılması şartına bağlamaya rezerv fiyat kullanımı ve bu fiyat seviyesine de rezerv fiyat denir. Doğru belirlenmiş bir rezerv fiyat sürecinizde rekabetin artmasına yardımcı olacaktır.

Rezerv Fiyat İşleyişi

Rezerv fiyat belirlediğiniz alanlarda tedarikçileriniz rezerv fiyatı geçene kadar hiçbir rekabet bilgisi görmez. Altta tedarikçi teklif ekranını görmektesiniz. Bu örnek süreçte firmanın teklifi rezerv fiyattan yüksek olduğu için herhangi bir rekabet bilgisi göremiyor.

Firma rezerv fiyatı geçtiğinde rekabet bilgisine erişebilecektir. Altta aynı örnek tedarikçi için rezerv fiyatın aşıldığı ve rekabet bilgisinin açık olduğu bir ekran görünmekte.

Rezerv Fiyat Oluşturma

Kalem oluştururken toplam fiyat sütununun detaylarına tıkladığımızda rezerv fiyat seçenekleri karşımıza çıkacaktır.

Bu bölümde rezerv fiyatı uygun bulduğumuz şekilde kurguladıktan ve kaydettikten sonra kalem satırında Rezerv Fiyat alanı açılacaktır.

Uyarılar

Rezerv fiyat uygulaması süreçler kurulum aşamasındayken eklenebilir ,yayınlanmış süreçlerde Rezerv Fiyat oluşturulamaz. Ancak yayınlanmış süreçlerde rezerv fiyatta değişiklik yapılabilir ve tedarikçi erişimine açılıp kapatılabilir.