Rekabet Görüntüleme

Promena e-Sourcing Sistemi'nde tedarikçi olarak davet edildiğiniz Teklif Toplama (RFQ) ve e-İhale süreçlerinin detaylarını görüntüleyebilir ve gerekli süreler içinde tekliflerinizi verebilirsiniz.

Detaylarını görmek ve teklif vermek istediğiniz bir sürecin başlığına tıkladığınızda sürecin detay sayfaları açılacaktır. Sol taraftaki süreç menüsünden Teklif Ekranı'na tıklayınız. Aşağıdaki gibi karşınıza teklif vermeniz gereken ürün/hizmet kalemleri çıkacaktır.

Süreç boyunca süreci açan şirketin kararlarına göre farklı rekabet bilgilendirmeleri yapılabilir. Ekranın sol altında hangi rekabet bilgisinin açık olduğu ve bilgilendirmesi yer almaktadır. Genellikle kullanılan rekabet bildirimi aşağıdaki gibidir.

Liderlik (Önde-Geride) Bilgisi

Bu rekabet bilgisi açıksa Teklif Ekranı'nda rekabete açık olan kolonlar için renklendirme bilgisi görüntülenecektir. Önde olduğunuz satırlar için Yeşil, geride olduğunuz satırlar için Kırmızı, başka bir firmayla eşit teklifte olduğunuz satırlar için Turuncu renklendirme görüntülenir.

Sıralama Bilgisi

Bu rekabet bilgisi açıksa Teklif Ekranı'nda rekabete açık olan kolonlar için sıralama bilgisi görüntülenecektir.

En İyi Teklif Bilgisi

Bu rekabet bilgisi açıksa Teklif Ekranı'nda rekabete açık olan kolonlar için mevcut En İyi Teklif bilgisi görüntülenecektir.

Bir Öndekine - Geridekine Olan Uzaklık Bilgisi

Bu rekabet bilgisi açıksa Teklif Ekranı'nda rekabete açık olan kolonlar için bir öndeki - gerideki bilgisi görüntülenecektir.Önde olduğunuz satırlar Yeşil ok ile gösterilmiş olup bir gerinizdeki firma ile aranızdaki fiyat farkını göstermektedir.Geri olduğunuz satırlar Kırmızı ok ile gösterilmiş olup bir önünüzdeki firma ile aranızdaki fiyat farkını göstermektedir.

Rekabet bilgileri süreç boyunca süreci yöneten firma tarafından dinamik olarak değiştirilebilir. Anlık durumunuzu görmeniz açısından rekabet bilgilerini dikkatli takip etmeniz önemlidir.

Davetli olduğunuz sürecin rekabet bilgilerini Özet sekmesinde görüntüleyebilirsiniz.

Önemli Not: Aynı anda birden fazla rekabet bilgisi açık olabilir.

Sistem saati 0 olana kadar tekliflerinizi verebilirsiniz ve birden fazla defa yenileyebilirsiniz. Süreçte otomatik uzatma açıksa son dakikalarda teklif geldiğinde süreç otomatik olarak uzayacaktır. Sürecin durumu Kapalı konumuna geçtikten sonra teklif kabul edilmeyecektir.

Süreçle ilgili diğer sayfalara geçmek için sol menüyü kullanabilirsiniz.