Ön Teklif Sürecine Teklif Verme

Promena e-Sourcing Sistemi'nde tedarikçi olarak davet edildiğiniz Teklif Toplama (RFQ) ve e-İhale süreçlerinin detaylarını görüntüleyebilir ve gerekli süreler içinde tekliflerinizi verebilirsiniz.

Ön Teklif süreci sadece e-İhale süreçlerinde yer almaktadır. e-İhale öncesinde ön teklif toplama amacıyla kullanılır. Bu özellik aktif ise Özet sayfasında iki tane bilgi yer alacaktır:

  • Ön Teklif Başlangıç / BitişTarihi: Ön teklif sürecinin başlangıç ve bitiş tarihleri görüntülenir.
  • Ön Teklif Katılım Zorunluluğu: Aktif ise, ön teklif sürecine katılmadığınız takdirde e-İhale sürecine katılamazsınız.

Ön teklif sürecine teklifinizi vermek için Teklif Ekranı'na tıklayınız. Bu sayfada üst kısımda geri sayan sayacı, alt kısımda ise teklif verilecek ürün/hizmet kalemlerini görüntüleyeceksiniz.

Teklif tablosunda birden fazla fiyat ve fiyat dışı sütun olabilir. Tüm girişlerinizi yaptıktan sonra sağ alt kısımdan Gönder butonuna basınız.

Not: Teklif verilecek kalem sayısı fazla ise sağ altta Excel'e aktar fonksiyonuyla fiyat tablosunu Excel'e aktarabilir, Excel'de tekliflerinizi doldurduktan sonra sisteme yükleyebilirsiniz.

Önemli Not: Ön teklif süreci boyunca tekliflerinizi yenileyebilirsiniz. Son giriş yaptığınız teklifler e-İhale'de başlangıç teklifleriniz olarak kaydedilecektir.

Ön teklif süreci kapandıktan sonra e-İhale başlangıç saatine göre canlı e-İhale başlayacaktır.