Minimum ve Maksimum Teklif Değişimi

Promena e-Sourcing Sistemi'nde Teklif Toplama (RFQ) ve e-İhale süreçlerine teklif verirken süreci açan şirket tarafından belirlenmiş kurallar olabilir.

Teklif Ekranı'na girdiğinizde fiyat kolonlarının başlığında mavi info ikonu göreceksiniz. Bu ikonun üzerine geldiğinizde bu sütun için belirlenmiş minimum maksimum teklif değişikliği bilgileri yer almaktadır. Teklifinizi bu bilgilere göre vermelisiniz. Minimum maksimum değişim tipleri yüzdesel ve miktarsal olmak üzere iki türlü olabilir:

  • Örnek 1: Min Maks değişim tipi Yüzdesel; Minimum Teklif Değişimi: 0.5; Maksimum Teklif Değişimi: 30 seçili ise: Teklifinizi yenilerken mevcut teklifleriniz üzerinden minimum %0.5 teklif indirimi yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde teklif yenilerken mevcut teklifleriniz üzerinden maksimum %30 teklif indirimi yapabilirsiniz.
  • Örnek 2: Min Maks değişim tipi Tutarsal; Minimum Teklif Değişimi: 500 TL; Maksimum Teklif Değişimi: 5000 TL seçili ise: Tekliflerinizi yenilerken mevcut teklifleriniz üzerinden minimum 500 TL teklif indirimi yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde teklif yenilerken mevcut teklifleriniz üzerinden maksimum 5000 TL teklif indirimi yapabilirsiniz.

Teklifinizi bu kurallara göre verdiğinizde teklifleriniz başarılı şekilde sisteme işlenecektir.

Teklifinizde bir problem varsa sistem bir hata mesajı ve uyarı gösterecektir. Teklifinizi uyarı mesajına göre düzelterek tekrar Gönder butonuna basmanız gerekmektedir.

Önemli Not: Tüm teklifleriniz doğru şekilde girilmediği taktirde teklifleriniz sisteme işlenmeyecektir.

Sistem saati 0 olana kadar tekliflerinizi verebilirsiniz ve birden fazla defa yenileyebilirsiniz. Süreçte otomatik uzatma açıksa son dakikalarda teklif geldiğinde süreç otomatik olarak uzayacaktır. Sürecin durumu Kapalı konumuna geçtikten sonra teklif kabul edilmeyecektir.

Süreçle ilgili diğer sayfalara geçmek için sol menüyü kullanabilirsiniz.