Kullanıcı Yönetimi

Şirkete yeni bir alıcı kullanıcısı eklenmesi için ekranın sol tarafında yer alan Kullanıcı Yönetimi menüsü altındaki Kullanıcı Listesi menüsüne tıklanmalıdır.

Açılan yeni ekranda şirketinize tanımlı kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz. Yeni bir kullanıcı eklemek için Yeni Kullanıcı Tanımla butonuna tıklanmalıdır.

Açılan pop-up’da kırmızı yıldız ile işaretlenmiş satırlar zorunlu olarak doldurulmalıdır. Kullanıcının tanımlı olacağı organizasyon birimi seçildikten sonra Kaydet butonuna tıklanmalıdır.

Oluşturulan kullanıcının detay bilgilerine İşlem kolonunda yer alan dosya ikonuna tıklanarak erişilebilir.

Kullanıcıya sistemde sahip olacağı yetkileri belirleyen rolleri eklemek için sayfanın en altında yer alan Kullanıcı Rolleri alanından Rol Ekle butonuna tıklanmalıdır.

Açılan pop-up’dan rol seçimleri gerçekleştirilerek Ekle butonuna tıklanmalıdır.

Kullanıcının bulunduğu organizasyon birimi değiştirilmek istenir ise Diğer alanından ilgili organizasyon birimi seçilerek Tamam butonuna tıklanmalıdır.

Sisteme erişimi kapatılmak istenen kullanıcılar için ise Diğer alanında yer alan Durum butonu pasif konuma getirilerek Tamam butonuna tıklanmalıdır. Durum alanı pasif olan bir kullanıcı sisteme erişim sağlayamamaktadır.