(Versiyon 1) Kategori Düzenleme ve Taşıma

Promena e-Sourcing Sistemi'nde kategori yönetimi rolüne sahipseniz sisteme girdiğinizde sol menüde Kategoriler sekmesini göreceksiniz. Bu menüde Kategori Listesi'ne tıkladığınızda Kategori Yönetimi sayfası açılacaktır.

Sayfanın sol kısmındaki Kategori Ağacı kısmında şirketinizin mevcut kategori yapısını görebilirsiniz.

Tanımlı bir kategorinin bilgilerini düzenlemek için öncelikle Kategori Ağacı'nda düzenlemek istediğiniz kategoriyi seçiniz. Seçtiğiniz kategorinin bilgileri sağ kısımda yüklenecektir. Bu kısımda düzenlemek istediğiniz kategori için 3 adet sekme açılacaktır:

  • Kategori Bilgileri: Kategori kodu, kategori adı (çoklu dil seçeneğiyle), kategori yetkilisi, açıklama (çoklu dil seçeneğiyle) alanlarını uygun şekilde doldurunuz. Bilgileri kaydetmek için alt kısımdan Kaydet butonuna basınız.
  • Kategoriye Bağlı Kullanıcılar: Tanımladığınız kategoriye bağlamak istediğiniz şirket kullanıcılarını ekleyiniz veya çıkarınız.
  • Kategoriye Bağlı Tedarikçiler: Tanımladığınız kategoriye bağlamak istediğiniz tedarikçi firmaları ekleyiniz veya çıkarınız.

Tanımlı bir kategoriyi başka bir kategori altına taşımak için öncelikle taşımak istediğiniz kategoriyi sol kısımdan seçiniz. Seçtiğiniz kategorinin bilgileri yüklendikten sonra sağ kısımdaki Taşı butonuna basınız. Açılan kategori sayfasında kategoriyi bağlamak istediğiniz kategoriyi seçiniz ve Tamam butonuna tıklayınız. Değişikliklerinizin geçerli olması için Kaydet butonuna basınız.

Ana sayfaya dönmek için sayfanın sol kısmındaki menüden Ana Sayfa'ya tıklayınız.