Kalem Bilgileri - Ürün Tanımlama

Promena e-Sourcing Sistemi'nde Teklif Toplama (RFQ) ve e-İhale süreçlerinize Kalem Bilgileri sayfasından ürün/hizmet kalemi ekleyebilirsiniz. Öncelikle süreç menünüzde Kalem Bilgileri sayfasına tıklayınız.

Sürecinize yeni kalem eklemek için Satır Ekle butonuna, fiyat tablosuna yeni bir bilgi veya tedarikçi sütunu eklemek için Sütun Ekle butonuna tıklayınız.

Not: Fiyat tablosunda değişiklik yapacaksanız kalemlerinizi eklemeden önce sütun ekleme düzenlemelerini yapınız. Fiyat tablosuna sütun ekleme başka bir yardım dokümanında anlatılmıştır.

Satır Ekleme

Teklif Toplama (RFQ) ve e-İhale süreçlerinize ürün/hizmet kalemi eklemek için Satır Ekle butonuna basınız. Fiyat tablosunda açılan satırda ilgili alanları doldurunuz.

Satırı kaydetmek için en soldaki yeşil onay ikonuna ya da değişikliklerinizi iptal etmek için kırmızı çarpı ikonuna tıklayınız.

Hücre Detayları (Çark Butonu): Satır bazında "Minimum Teklif Değişimi" belirlemek için kullanabilirsiniz.

Hücre Para Birimi Detayları (Para Butonu): Satır bazında "Para Birimi"ni sabitlemek için kullanabilirsiniz.

Satırlarınızı ekledikten sonra tut sürükle yöntemiyle satırların sırasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca İşlemler kısmında düzenle ikonuna tıklayarak eklediğiniz kalemleri düzenleyebilir ya da silme ikonuna tıklayarak eklediğiniz kalemleri silebilirsiniz.

Not: Fiyat tablosuna Excel dosyadan ürün ekleme başka bir yardım dokümanında anlatılmıştır.

Sürecinizle ilgili diğer sayfalara ulaşmak için ekranın sol kısmındaki süreç menünüzden ilgili sayfaya tıklayınız.