Japon Usulü İhaleye Katılım

Japon usulü ihalede, satın alma yetkilisi tarafından belirlenen başlangıç tutarı ile başlayarak, belli tutarda kısıtlı süre ile periyodik olarak  değişir. Katılımcıların yapması gereken kendileri için kabul edilebilir teklif seviyesi gelene kadar tüm teklifleri kabul etmek ve fiyat uygun seviyeye ulaştığında teklif vermeyi bırakmaktır. Belli bir süre içerisinde sistemin verdiği teklifi kabul etmeyen tedarikçi için ihale sonlanmış olur.

Süreç içerisinde tedarikçiler sadece sistemin vermiş olduğu teklifi görürler, bu ihale türünde rekabet bilgisi açık değildir.

Bu tür ihalede kabul ettiğiniz her seviye sonrasında bir sonraki seviye sizin için kabul onayına sunulacaktır.

İhalenin yapısına göre Japon usulü ihalede teklif seviyesinin otomatik olarak artabilir yada otomatik olarak azalabilir.

Teklif seviyesini kabul etmek için yapmanız gereken Teklifi Kabul Et butonuna basmak ve daha sonra Tamam'a tıklamaktan ibarettir.

Teklifi kabul et butonuna tıklamadığınız fiyat seviyesinde ihale sizin için sona erecektir.

Not: Teklif Ekranı'na girdiğinizde fiyat alanlarının yanında mavi info ikonu göreceksiniz. Bu ikonun üzerine geldiğinizde belirlenmiş Başlangıç teklifi ve Teklif değişimi tutarları yer almaktadır. İhalenizi bu bilgilere göre takip edebilirsiniz.