Hollanda Usulü İhale Başlatma/Talep Etme

Promena e-Sourcing Sistemi'nde On-demand yönetim için e-İhale Talep yetkisine sahipseniz, Operasyon birim yetkililerine ihale talep etme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İhale Self-servis süreç başlatma yetkisine sahipseniz sistem üzerinde kendi sürecinizi yönetebilirsiniz.

Ana Sayfada bulunan “Yeni”ikonunu tıklayınız.

Yeni bir süreç talep edeceğiniz durumlarda Yeni Süreç Talep Et, self-servis olarak yeni bir süreç başlatmak istediğinizde Yeni Süreç Başlat butonuna tıklayınız ve çıkan ekranda Süreç Tipi olarak "e-İhale"yi seçiniz.

Açılacak sayfada Genel Bilgiler Sekmesi içerisinden ihale bilgilerini tanımladıktan sonra Rekabet & Süre Ayarları Başlığı altından ihale formatı Hollanda Usülü olarak seçilir. Kaydet ikonuyla bilgiler kaydedilir.

Sol menüde yer alan Tedarikçi Listesi ve Belgeler bölümü doldurulduktan sonra Kalem Bilgileri menüsünden Satır Ekle ikonuna tıklanır. Kalem satırı içerisinde Hollanda ihale parametrelerinin giriş yapılması için birim fiyat sütunu altında bulunan ikonunu tıklayınız.

Açılan sayfa içerisine ihale Başlangıç Fiyatı-Fiyat Değişim Tutarı ve İhale Bitişi Fiyatını girip kaydet ikonuna tıklayınız.

Ekrana gelen sayfa içerisinden Yeşil onay ikonunu tıklayarak satır ayarlarını kayıt ediniz.

Tüm işlemler tamamlandığı zaman sürecin sol tarafında yer alan menülerden Özet sayfasına tıklayınız.

Süreci başlatırken "Yeni Süreç Talep Et"i seçtiyseniz Özet sayfasının sağ alt köşesinde yer alan "Gönder" butonuna, "Yeni Süreç Başlat"ı seçtiyseniz "Yayımla" butonuna basınız.