Hollanda Usulü E-İhale - Süreç Ayarları (2. Adım)

Hollanda usulü e-ihale oluşturma süreci 5 kısa adımda oluşturulmaktadır. Süreç Ayarlarısayfasının tamamlanması sürecin ikinci adımıdır.

Süreç Ayarları adımına geçmek için Genel Bilgiler adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve Sonraki butonu tıklanmış olmalıdır.

Bu adımda Kurulum durumunda bir E-İhale yaratılmaktadır ve yaratılan her süreç için sistem tarafından tekil bir ID numarası atanır.

Süreç Ayarları sayfasında ihalenin kurgusuna ilişkin özelliklerin bulunduğu alandır. Süreç ayarları sayfasında Süre & Tutar Ayarları, Teklif Verme Ayarları, İhale Grubu ve Şartlar ve Koşullar Ayarları olmak üzere ana başlıkta süreç ayarı yapılabilir.

Süre & Tutar Ayarları

İhalenin başlangıç ve bitiş tarihi ile değişim süresi, başlangıç – bitiş tutarı ve değişim tutarının belirlendiği alandır.

Başlangıç Tarihi: İhalenin başlangıç tarihini ifade eder.

Değişim Süresi: Belirlenen geçerli başlangıç tutarının dakika cinsinden değişim süresinin girildiği alandır.

Bitiş Tarihi: Başlangıç tarihi, başlangıç – bitiş tutarı, değişim tutarı ve değişim süresine istinaden sistemde otomatik olarak güncellenir.

Tur Sayısı: Başlangıç tarihi, başlangıç – bitiş tutarı, değişim tutarı ve değişim süresine istinaden sistemde otomatik olarak güncellenir.

“i” ikonuna tıklayarak ilgili alanlar için detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Teklif Verme Ayarları

İhalede teklif verme koşullarının yönetildiği alandır.

Çoklu Para Birimi: Katılımcıların ihalenin para birimi dışında teklif verebilmeleri için ek para birimlerinin seçildiği alandır. Ekle butonuna tıklandığında açılan pencerede para birimi seçimi yapılır ve işlem kolonu altından tik işareti ile ihaleye ek para birimleri eklenebilir. Eklenen para birimleri paritesi süreç para birimine göre güncel Merkez Bankası satış efektif kuru ile otomatik gelmektedir. Parite Güncelle butonu ile pariteyi güncelleyebilirsiniz. Parite sadece Merkez efektif ile değil manuel bir değer olarak da hesaplanıp girilebilir.

“i” ikonuna tıklayarak ilgili alan için detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

İhale Grubu

Oluşturulan ihaleyi takip edebilecek ve değişikliklerde bulunabilecek şirket içi kullanıcıların ihale yetkilisi olarak eklenebileceği alandır.

Yeni bir yetkili eklemek için Ekle butonuna tıklanmalıdır.

Açılan pencerede ihale yetkilisi olarak eklenmek istenen kullanıcılar seçilerek Kaydet ya da pencereyi kapatmadan yeni kullanıcılar seçebilmek için Kaydet ve Yeni Ekle butonuna tıklanmalıdır.

Eklenen kullanıcılar ihale detaylarını görüntüleyebilir ya da düzenlemeler yapabilirler.

"Yönetim Yetkisi" butonu aktif halde ise ihaleyi yönetme ve düzenleme yetkisi verilir. Buton pasif halde ise sadece görüntüleme yetkisine sahip olunur.

Şartlar ve Koşullar Ayarları

İhaleyi ilişkin şartların ve koşulların yazılı ve doküman cinsinden belirtildiği alandır.

Şartlar ve Koşullar: Bu alanı aktif olduğu durumda, tedarikçiler talep edilen Şartlar ve Koşullar metin ve belgeleri kabul etmeden ihaleye teklif veremezler.

“i” ikonuna tıklayarak ilgili alan için detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Şartlar ve Koşullar Notu: Bu alanda Şartlar ve Koşullar notları ve ihaleye eklenen tüm tedarikçiler tarafından görüntülenir.

Sürece belge eklemek için birinci yöntem sürükleme yönetimidir. İlgili dokümanı yükleme alanına sürükleyerek sürece ekleyebilirsiniz.

İkinci yöntem ise bilgisayardan seç yöntemidir, yükleme alanına tıklayarak bilgisayarınızdan ilgili dokümanı seçerek yükleme yapabilirsiniz.

Yüklenecek belgenin maximum 100 MB ve onaylı formatlarda olması gerekmektedir. Desteklenmeyen boyut veya formatta dosya yüklenmek istediğimizde ekranın sağ köşesinde hata mesajı gösterilecektir.