Hollanda Usulü e-İhale Teklif Verme

Promena sisteminde davet edildiğiniz e-İhalelere teklif verebilmek için iki yöntem bulunmaktadır.

Birinci yöntemde mail adresinize gönderilen ihale daveti üzerinden Süreç Detayları butonuna tıklayarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş sağlayarak direkt olarak e-İhale detaylarına ulaşabilirsiniz.

İkinci yöntemde ise öncelikle e-İhalelerinizi listelemek için sistem içerisinde ekranın sol tarafında RFQ/E-İhale başlığı altında yer alan E-İhale Listesi menüsüne tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada detayına erişmek istediğiniz süreç için İşlem kolonu altında ilgili satırda bulunan dosya ikonuna tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada Genel Bilgiler sekmesi otomatik olarak açılmaktadır. Bu sekmede, ihalenin genel detaylarını görüntüleyebilir ve alıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

İhaleye katılım durumunuzu belirtmek için Genel Bilgilersayfasında ekranın üst bölümünde yer alan butonlardan seçiminizi yapabilirsiniz.

Şartlar ve Koşullar sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

(Tedarikçi) e-İhale Şartlar ve Koşullar
(Tedarikçi) e-İhale Şartlar ve KoşullarŞartlar ve Koşullar, alıcı firmanın sürece katılım için zorunlu kıldığı kurallardır. Kabul edilmediği takdirde e-İhale süreçlerine katılım sağlanamaz. İhale detaylarında Şartlar ve Koşullar sekmesine tıklanarak detaylar görüntülenebilir. İlgili sekmede alıcı fi…

Belgeler sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

(Tedarikçi) e-İhale - Belgeler
(Tedarikçi) e-İhale - BelgelerBir e-İhale sürecine belge yüklemek ya da alıcı tarafından yüklenen belgelere ulaşmak için, ihale detaylarına Belgeler sekmesine tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada yüklediğiniz ve alıcı firma yetkilileri tarafından yüklenen belgeleri listeleyebilirsiniz. İlgili sekmede d…

İhale sürecine teklif verebilmek için Teklif Ekranısekmesine tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada ihaleye katılım sağlayabilir, duyuruları takip edebilirsiniz.

Hollanda usulü ihalede fiyat periyodik olarak sistem tarafından değiştirilir. Katılımcıların yapması gereken kendileri için kabul edilebilir teklif seviyesini beklemek ve uygun seviyede teklifi kabul etmektir.

Süreçlerde sistemin verdiği teklifi kabul eden ilk firma ihaleyi birinci sırada sonlandırmış olur.

İhalenin yapısına göre Hollanda usulü ihalede teklif seviyesinin otomatik olarak artabilir ya da otomatik olarak azalabilir.

Değişim Süresi: Alıcı firma tarafından belirlenen ve teklifin güncellenmesi için kalan süreyi ifade eden alandır.

Fiyat Seviyesi: İhaledeki mevcut fiyat seviyesini ve para birimini gösteren alandır.

Değişim Tutarı: Alıcı firma tarafından belirlenen ve mevcut Fiyat Seviyesine etki edecek olan değişim tutarını ifade eden alandır.

Geçerli fiyat seviyesini kabul etmek istemeniz durumunda Teklifi Kabul Et butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Açılan pencerede teklifi kabul edeceğinize dair uyarı onaylanarak teklif kabul işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Tarafınızca ya da farklı bir katılımcı taarafından teklif kabul edildiği durumda ihale otomatik olarak sonlanarak kapalı duruma geçecek ve teklif butonu pasif olacaktır.