Hollanda Usulü E-İhale Sonuçlandırma

Sonuçlandırma işlemi E-İhalesürecini bitiren ve kazananları açıklayabileceğiniz bir özelliktir.

Süresini tamamlayarak Kapalı duruma geçmiş ihalelerde sonuçlandırma işlemi yapılabilir. Yönetim sayfasında görüntülenebilecek Sonuçlandır butonu tıklanarak sonuçlandırma işlemi tamamlanır.

Açılan pencerede;

Sonuçlandırma Notu: Alanına yazılanaçıklamalar sadece Alıcıkullanıcıları tarafından görüntülenebilir. Sürece eklenmek istenen detay notlar bu alandan eklenebilir.

Kazanan Notu: Sonuçlandırma işlemiiçin seçilen kalemlereteklif veren firmalarakazanan bildirimi gönderilmesi için aktif duruma getirilmelidir. İlgili alana girilen açıklama kazanan firma(lar) tarafından ilgili kalemlerin detayında yer alacak bildirimde görüntülenir.

Katılım Notu:Sonuçlandırma işlemi için seçilmeyen firmalara teşekkür bildirimi gönderilmesiistenen durumlarda aktif olarak belirlenmelidir.

Not: Kazanan Notu ve Katılım Notu alanlarında tercihebağlı mesaj gönderilmektedir. Herhangi bir not göndermek istemediğiniz takdirde butonlardan özelliği kapatabilirsiniz.

Sonuçlandırma işlemini tamamlamak için Kaydet butonu tıklanmalıdır. Sonuçlandırma işlemi sonuçbelgesini otomatik olarakoluşturmaktadır.

Tamamlandı durumunda olan bir sonuç belgesi, detay ekranında sağ alt bölümde yer alan İptal butonuna tıklanarak iptal edilebilir.Açılan sayfada katılımcılara göndermek üzere açıklama ekleyebilir bu doğrultuda bilgilendirme maili gönderebilirsiniz.

Açılan pencerede karşılaşılan uyarı bir tercihebağlı bir açıklamaeklenerek onaylanmalıdır.

Tüm sonuç belgelerine ekranın sol bölümünde RFQ/E-İhale başlığı altında yer alan Sonuç Belgeleri menüsünden ulaşılabilir.

Ekranın sağ üstbölümünde yer alan Tüm Filtreler butonuna tıklayarak;

Sayfada sonuç belgesi ID numarası, başlık, durum, Şirket ya da tarih bilgilerine bağlı filtrelemeler sağlayabilirsiniz. İhale numarası ya da Yetkili kişi bilgisine göre de filtreleme sağlanabilir.

İşlem kolonu altındailgili satırlarda Detay ikonuna tıklayarak ilgili sonuç belgesi detayını görüntüleyebilirsiniz.

İptal ikonuna tıklayarak ise sonuç belgesini iptaledebilirsiniz.

İptal konusunda girilenaçıklama sonuçlandırmada bildirimgönderilen katılımcılara bilgilendirme olarak iletilecektir.

Referans No kolonunda alanındabulunan ID numarasına tıklanarak ilgili sonuçlandırılan Hızlı RFQ ya da E-

İhale süreci detayına ulaşılabilir.

Sonuçlandırma işleminde Alıcı Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda onay akışı oluşturulabilmektedir.