Hollanda Usulü E-İhale Sonuçlandırma

Sonuçlandırma işlemi E-İhale sürecini bitiren ve kazananları açıklayabileceğiniz bir özelliktir.

Süresini tamamlayarak Kapalı duruma geçmiş ihalelerde sonuçlandırma işlemi yapılabilir. Yönetim sayfasında görüntülenebilecek Sonuçlandır butonu tıklanarak sonuçlandırma işlemi tamamlanır.

Açılan pencerede;

Sonuçlandırma Notu: Alanına yazılan açıklamalar sadece Alıcı kullanıcıları tarafından görüntülenebilir. Sürece eklenmek istenen detay notlar bu alandan eklenebilir.

Kazanan Notu:Sonuçlandırma işlemi için seçilen kalemlere teklif veren firmalara kazanan bildirimi gönderilmesi için aktif duruma getirilmelidir. İlgili alana girilen açıklama kazanan firma(lar) tarafından ilgili kalemlerin detayında yer alacak bildirimde görüntülenir.

Katılım Notu:Sonuçlandırma işlemi için seçilmeyen firmalara teşekkür bildirimi gönderilmesi istenen durumlarda aktif olarak belirlenmelidir.

Not: Kazanan Notu ve Katılım Notu alanlarında tercihe bağlı mesaj gönderilmektedir. Herhangi bir not göndermek istemediğiniz takdirde butonlardan özelliği kapatabilirsiniz.

Sonuçlandırma işlemini tamamlamak için Kaydet butonu tıklanmalıdır. Sonuçlandırma işlemi sonuç belgesini otomatik olarak oluşturmaktadır.

Tamamlandı durumunda olan bir sonuç belgesi, detay ekranında sağ üst bölümde yer alan İptal butonuna tıklanarak tıklandıktan sonra açılan sayfada katılımcılara göndermek üzere açıklama ekleyebilir bu doğrultuda bilgilendirme maili gönderebilirsiniz.

Açılan pencerede karşılaşılan uyarı bir tercihe bağlı bir açıklama eklenerek onaylanmalıdır.

Tüm sonuç belgelerine ekranın sol bölümünde RFQ/E-İhale başlığı altında yer alan Sonuç Belgeleri menüsünden ulaşılabilir.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok işaretine tıklayarak sayfada sonuç belgesi ID numarası, başlık ya da tarih bilgilerine bağlı filtrelemeler sağlayabilirsiniz.

İşlem kolonu altında ilgili satırlarda dosya ikonuna tıklayarak ilgili sonuç belgesi detayını görüntüleyebilirsiniz.

İptal ikonuna tıklayarak ise sonuç belgesini iptal edebilirsiniz

İptal konusunda girilen açıklama sonuçlandırmada bildirim gönderilen katılımcılara bilgilendirme olarak iletilecektir.

Referans No kolonunda alanında bulunan ID numarasına tıklanarak ilgili sonuçlandırılan Hızlı RFQ ya da E-İhale süreci detayına ulaşılabilir.

Sonuçlandırma işleminde Alıcı Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda onay akışı oluşturulabilmektedir.