Hızlı RFQ Tedarikçi Listesi

Tedarikçi Listesi adımına geçmek için “Kalem Bilgileri” adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve sonraki butonu tıklanmış olmalıdır.

Tedarikçi Listesi sayfası ilgili sürece davet edilecek tedarikçilerin eklendiği adımdır.

Bu aşamada hem şirketiniz tedarikçi listesinde yer alan firmalar hem de pazar yerine üye firmaları sürece ekleyebilirsiniz.

Alıcı Şirket tedarikçi listesinde yer alan tedarikçileri sürece davet etmek için “Ekle” butonu tıklanır ve “Tedarikçi Listesinden Ekle” seçimi yapılır.

Açılan Tedarikçi Ekle ekranında şirketinizin tanımlı tedarikçi listesi altında yer alan tüm tedarikçiler listelenir. Sol alanda yer alan ara bölümü sayesinde belirli kriterlere göre arama yapabilirsiniz.

- Arama Alanı: Tedarikçi adı ve vergi numarası girişi yaparak arama yapabilmenizi sağlar.

- Tedarikçi Durumu Alanı: Şirketiniz için oluşturulmuş tedarikçi durum yapısına göre arama yapabilirsiniz.

-  Kategoriler Alanı: Şirketiniz için tanımlı kategori listesine göre arama yapabilirsiniz. Kategoriler Alanı manuel giriş yapmanıza ve tanımlı kategori ağacından seçim yapmanıza olanak verir.

-  Kategori durumu alanı: İlgili tedarikçinin bağlı olduğu kategori veya kategorilerin durumuna göre arama yapılmasını sağlar.

-  Ülke/Eyalet/Şehir Seçimi alanı: bölgeye göre arama yapılması için kullanılır.

Marka alanı: Alıcı firmaların tanımlı ürünleri için oluşturmuş olduğu markalar tedarikçilere tanımlanabilir. Marka filtresi ile ilgili markayı yazarak marka ile ilişkili tedarikçileri listeleyebilirsiniz.

Tüm alanlar için seçim veya giriş yapıldıktan sonra ara butonu tıklanmalıdır. Birden fazla filtre aynı anda uygulanabilir.

Tedarikçi bilgileri alanında firma adı, tedarikçi durum bilgisi, adres bilgisi ve tanımlı olduğu kategoriler kategori durum bilgisi ile yer almaktadır.

Kullanıcılar alanında tedarikçi kartına tanımlı kullanıcılar listelenmektedir.

Belirlediğiniz Tedarikçiyi sürece eklemek için, ilgili tedarikçiyi seçmeniz ve Kullanıcılar alanını kontrol ederek Kaydet butonunu tıklamanız gerekmektedir.

Tedarikçi ekle sayfasını kapatmadan seçime devam etmek için Kaydet ve Yeni ekle butonunu tıklayabilirsiniz.

Yapılan değişiklikleri kaydetmeden çıkmak için iptal butonuna tıklayabilirsiniz.

Tedarikçi eklemek için diğer bir seçenek Promena Pazaryeri tedarikçi havuzudur. Promena pazar yeri tedarikçi havuzunda Promena alıcı şirketlerinin tedarikçi listesinde yer alan ve Pazar yerine üye olan tedarikçiler yer alır. Pazaryeri üye tedarikçileri ilgili süreçlere ilişkin davet alabilmek için pazar yeri kategorilerine kendi kayıt yapmaktadırlar.

Promena Pazar yeri tedarikçi havuzundan seçim yaparak sürece belirli tedarikçileri davet etmek için “Ekle” butonu tıklanır ve “Pazar Yerine Yayımla” “Tedarikçi Seç” seçimi yapılır.

Açılan Pazar Yeri Tedarikçi Listesi ekranında arama alanına göre filtreleme yapılarak tedarikçi seçimi yapılabilmektedir.

Promena Pazar Yerine kategori bazında süreç yayımlamak ve ilgili kategoriye bağlı tüm tedarikçileri davet etmek için “Ekle” butonu tıklanır ve “Pazar Yerine Yayımla”“Kategori Seç” seçimi yapılır.

Açılan Pazaryeri Kategorileri ekranında Pazar Yeri kategori ağacı listelenir. Süreç konusuna uygun ilgili kategori seçimi yapıldıktan sonra "Tamam" butonu tıklanır.

Yeni oluşan Pazar Yeri Kategorileri sekmesinde seçili kategoriler ve sürece davet edilecek kategoriye bağlı tedarikçi sayısı görüntülenebilir.

Pazar Yerine yayımla işlemlerinden birini seçtikten sonra diğer işlem seçilemez. Örneğin Kategori Seç işlemi ile tedarikçi eklendikten sonra Tedarikçi Seç işlemi ile pazaryerinden tedarikçi seçimi yapılamaz. Bu durumda pazar yeri kategori sekmesinden tüm kategoriler silinerek işlem sıfırlanmalıdır.

Tedarikçi listesine eklenen tedarikçiler kurulum aşamasında silinebilir veya düzenle ikonu tıklanarak yetkili kişi alanı güncellenebilir.

Önceki butonu bir önceki adıma dönmek için kullanılır. Tamamlanan adımlar arasında geçiş yapmak için “Adımlar Takip Çizgisi” üzerinde ilgili adımın başlığı tıklanabilir.

Kurulum işlemini sürdürmek için "Sonraki" butonu tıklanmalıdır.