Hızlı RFQ Yönetimi

RFQ Yönetimi Hızlı RFQ’dan oluşturulan siparişlerin takibinin yapıldığı ekrandır. Oluşturulmuş her bir RFQ kalemi listelenir ve hangi kalemlerden sipariş oluşturulduğunun takibi yapılabilmektedir.

İşlem kolonunda yer alan; Detay ikonu ile ilgili kalemin ait olduğu RFQ’nun detay sayfasına ulaşabilirsiniz. Teklif Analizi ikonu ile ilgili kalemin ait olduğu RFQ’ya ait Teklif Analizi sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlgili listede RFQ’da eklenen kalemleri Sıra No, Kalem No, Kalem Açıklaması ve Miktar alanlarına göre takip edebilirsiniz. Tamamlanan sipariş sayısını takip etmek için ise Sipariş Miktarı başlığını kullanabilirsiniz.

Sayfa varsayılan olarak henüz siparişi tamamlanmayan yani “İşlem Bekleyen” kalemleri listeleyecek şekilde açılmaktadır.

İşlem bekleyen durumu; RFQ miktarı sipariş miktarından fazla olan kalemleri kapsamaktadır. Örneğin RFQ miktarı 5 adet ise ve sipariş miktarı da 5 adeti geçtiyse bu durumda ilgili kalem “İşlem Yapılan” durumuna geçmiştir ve filtre alanından işlem durumu alanı değiştirilerek ilgili kalemlere ulaşılabilir.

Filtre alanından RFQ NO, Yetkili Kişi, RFQ Başlık, İşlem Durumu ve RFQ Bitiş Tarihine göre filtreleme yapılmaktadır.

RFQ miktarı sipariş miktarından büyük olmasına rağmen bir hızlı RFQ tamamlandı durumunda ise işlem bekleyen listesinde görüntülenemez, işlem yapılan filtresinde görüntülenmektedir.

Sipariş geçilen RFQ kalemlerinin hangi siparişe ait olduğunu görüntülemek için sipariş miktarı alanına tıklanır. Açılan sayfada sipariş geçilen tedarikçi bilgisi, sipariş miktarı, birim fiyat bilgileri görüntülenmektedir.

Sipariş detayı sayfasına ulaşmak için “Sipariş No – Sıra No” alanına tıklayarak ilgili sipariş özet sayfasına geçiş yapılmaktadır.