Hızlı RFQ Teklif Şablonu ile Teklif Gönderimi

Teklif girişleri manuel yapılabildiği gibi excel’den aktarım özelliği de mevcuttur. Bu özellik çok satırlı kalem yapısına sahip süreçlerde kolaylık sağlaması açısından kullanılmaktadır.

Excelden aktarım özelliğini kullanmak için “Teklif Şablonunu İndir ve Yükle” butonları kullanılır.

Teklif Şablonunu İndir” butonu tıklandığında sistemde yer alan kalem yapısı excel olarak bilgisayarınıza inmektedir.

Bu aşamada sisteme kayıtlı teklifiniz olması halinde ilgili kalemler için fiyat girişi alanlarında mevcut teklifleriniz yer alır. İndirilen excel dosyasında üç ayrı sayfa bulunmaktadır.

Kalem Bilgileri: Teklif girişi yapılacak olan sayfadır.

Para Birimi:  Alıcı firma için tanımlı ve ilgili süreç için seçim yapılabilecek para birimi bilgilerinin yer aldığı sayfadır.

Açıklamalar: Teklif Şablonu yükleme işleminin başarıyla gerçekleşebilmesi için belirlenmiş yönergelerin bulunduğu sayfadır.

Kalem Bilgileri sayfasına veri girişi yapıldıktan sonra dosya bilgisayara kaydedilir ve sisteme aktarım sağlanması için “Teklif Şablonunu Yükle” butonu tıklanır.

İçeri aktarılacak dosya ilgili alana sürüklenebilir veya bulut ikonu tıklanarak dosya bilgisayardan seçilebilir. Yükle butonu tıklanarak Yükleme işlemi açılır pencerede tamamlanacaktır. İşlemi iptal etmek için İptal butonu tıklanmalıdır.

Şablonda yer alan teklifler Kalem Bilgileri ekranına gelir. Kayıt işlemi için “Kaydet” ikonuna, tekliflerin Alıcı firmaya ulaşması için “Gönder” ikonuna tıklanır.