Hızlı RFQ Sonuçlandırma Alanı

Sonuçlandırma işlemi Hızlı RFQ’da sürecini bitiren ve kazananları açıklayabileceğiniz bir özelliktir.

Süreç Durumu Kapalı, Teknik Onaylı veya Sonuçlandırma durumu İptal olan süreçlerde sonuçlandırma işlemi yapılabilir.

Sonuçlandırılmak istenen kalem(ler) seçilir ve "Sonuçlandır" butonu tıklanır. Açılan sayfada ilgili alanlar isteğe göre düzenlenir ve "Kaydet" butonu tıklanır.

Sonuçlandırma Notu: Alanına yazılan açıklama sadece Alıcı kullanıcıları tarafından görüntülenebilir.

Kazanan Notu: Sonuçlandırma işlemi için seçilen kalemlere teklif veren firmalara kazanan bildirimi gönderilmesi için aktif duruma getirilmelidir. İlgili alana girilen açıklama kazanan firmalar tarafından ilgili kalemlerin detayında yer alacak bildirimde görüntülenir.

Katılım Notu: Sonuçlandırma işlemi için seçilmeyen firmalara teşekkür bildirimi gönderilmesi istenen durumlarda aktif olarak belirlenmelidir.

Sonuçlandırma işlemi sonucunda sonuç belgesi oluşur ve Sonuçlandırılan sürece ait belgenin sağ üst köşesinde yer alan iptal butonu tıklanarak sonuçlandırma işlem iptal edilebilir.

Tamamlandı durumunda olan bir sonuç belgesinin İptal butonuna tıklandıktan sonra açılan sayfada katılımcılara göndermek üzere açıklama ekleyebilir bu doğrultuda bilgilendirme maili gönderebilirsiniz. Eğer sonuç belgesi onay bekliyor durumunda iptal ikonuna tıklarsanız onay bekleyen kişiye açıklama ekleyebilir ve bilgilendirme maili gönderebilirsiniz.

İlgili sonuç belgesine ulaşmak için Teklif Analizi ekranında Sonuç Durumu alanında yer alan "Ok" ikonuna tıklanır.

Tüm sonuç belgelerine sol menüde yer alan "Sonuç Belgeleri" sekmesinden ulaşılır.

Filtreleme alanından ilgili başlıklara göre seçim yapılabilir.

İşlem kolonunda yer alan detay klasör ikonuna tıklayarak ilgili belge görüntülenebilir veya iptal ikonu sayesinde iptal edilebilir. Referans no alanında yer alan id no tıklanarak ilgili Hızlı RFQ sürecine ulaşılır.

Sonuçlandırma işleminde Alıcı Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda onay akışı oluşturulabilmektedir.