Hızlı RFQ Listesi - Tedarikçi

Kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafında yer alan “RFQ/E-İhale” sekmesini tıklayınız ve açılan sekmeler içerisinden “Hızlı RFQ Listesi” sekmesini tıklayınız.

Hızlı RFQ listesinde İşlem bekleyen Teklif Aşamasında ve Pazarlık Aşaması durumunda süreçler varsayılan filtre seçenekleri doğrultusunda listelenir.

Kapalı ve Tamamlandı gibi diğer durumlarda süreçleri görüntülemek veya belirli kriterlerdeki süreçleri görebilmek için “Filtre” alanı kullanılmalıdır.

Filtre başlığı alanında yer alan "ok" butonu tıklanarak açılan menüde ilgili alanlara giriş yaparak Ara butonu tıklanır, böylece belirlediğiniz filtre özelliğine göre Hızlı RFQ Listesi ekranınıza gelecektir. Belirlemiş olduğunuz filtre seçeneklerini Temizle butonuna tıklayarak iptal edebilir ve sistemin varsayılan seçeneklerine geri getirebilirsiniz.

Örneğin; İşlem Durumu alanında “İşlem Bekleyen” seçimi yapılmış ise sadece teklif verme işlemi tamamlanmamış süreçler listelenir.

Bu durumda “Kapalı” durumda süreçleri görüntülemek için işlem durumu tümü seçimi yapılır ve durum alanına “Kapalı” durumu eklenerek "Ara" butonu tıklanır.

Filtre menüsünü gizlemek için "ok" butonu tekrar tıklanmalıdır.

Açılan liste ekranında görüntülenen ilgili teklif sürecinin detaylarına ulaşmak için işlemler sütunun altında yer alan “Detay” ikonu tıklanır.

ID kolonunda; tüm süreçlere otomatik atanan ve tekrarlamayan süreç numaraları yer almaktadır.

Başlık kolonu; Alıcı kullanıcısı tarafından belirlenmiş süreç başlığının yer aldığı alandır.

Durum kolonu; süreç durumunu ifade eder ve durum bilgisi güncellendikçe değişir.

Şirket; Hızlı RFQ sürecini yayımlayan Alıcı şirket bilgisinin yer aldığı alandır.

RFQ sorumlusu; Hızlı RFQ sürecini yayımlayan Alıcı şirket kullanıcı bilgisinin yer aldığı alandır.

Tedarikçi yetkilisi; Hızlı RFQ sürecine davetli tedarikçi şirket kullanıcı bilgisinin yer aldığı alandır.

Başlangıç ve bitiş tarihi kolonu süreç tarihlerinin görüntülendiği alandır. İlgili alanlar süreç durumu değişikliği halinde ve Alıcı Firmanın yapacağı güncellemeler doğrultusunda değişiklik gösterebilir,  gerçekleşen değişiklikler listeye yansımaktadır.

Sağ üst alanda yer alan göster/gizle ikonu sayesinde mevcut kolonlar gizlenebilir ve tekrar eklenebilir. Sayfa güncellendiğinde veya sisteme tekrar giriş yaptığınızda liste varsayılan haline dönecektir.

Dışa Aktar ikonu Listenin Excel e aktarımı için kullanılır.

Yazdır ikonu Sayfa çıktısını mevcut görünüm ile çıktı alınması için kullanılır.