Hızlı RFQ Kalem Bilgileri ve Teklif Gönderimi

Kalem Bilgileri Hızlı RFQ sürecinin “Özet” sayfasında yer alır. İlgili sayfaya ulaşmak için “Hızlı RFQ Listesi”nde işlemler kolonunun altında yer alan “Detay” ikonu tıklanır.

Özet sayfası Genel Bilgiler, Belgeler ve Kalem Bilgileri alanlarından oluşur.

“Kalem Bilgileri” başlığı altında teklif sürecine konu olan ürün bilgileri görüntülenir. İlgili ürünler için talep edilen fiyat veya fiyat dışı bilgilerin sisteme girişi bu alandan sağlanır.

Birim Fiyat alanında en fazla 6 ondalık haneye kadar teklif girişi yapılabilir, ilgili para birimi listeden seçilmelidir.

Fiyat dışı alanlar ilgili RFQ özelinde ek bilgilerin istenildiği alanlardır. Süreç yayımlanmadan önce alıcı firma tarafından belirlenir ve davetli firma tarafından doldurulması beklenir. Fiyat dışı alanlar için veri girişi Alıcı firmanın kararına istinaden zorunlu olabilir. Zorunlu alanlar boş bırakılarak teklif göndermek istendiğinde hata mesajı sayfanın sağ üst köşesinde görüntülenecektir.

Teklif verilmeyecek kalemler için “Teklif Yok” seçimi yapılmalıdır. Teklif yok seçimi yapılmak istenen tüm kalemler işaretlenerek “Teklif Yok” butonu tıklanmalıdır.

Giriş yapılan bilgiler sistemde kaydedilmek istendiğinde ancak Alıcı Firmaya gönderilmeden tekrar kontrol edilmek istenildiği durumlarda “Kaydet” butonu kullanılmalıdır. Kaydet butonu tıklandığında ilgili sayfadan veya sistemden çıkış yapıldığında giriş yapılan bilgiler saklı tutulacaktır.

Teklif girişini tamamlamak için teklif verilecek ilgili kalemler için fiyat ve varsa fiyat dışı bilgi girişi yapıldıktan sonra Alıcı firmanın teklifleri görüntülemesi için “Gönder” butonu tıklanmalıdır.

Daha fazla yardım için sizler için hazırlanmış yararlı kılavuzlara ve destek ekibimize ulaşabilirsiniz.